English info

„Must have” każdego podróżnika - Jacek Pałkiewicz „Sztuka podróżowania”

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 20 grudnia 2012

Książka „Sztuka podróżowania” doczekała się już drugiego wydania – i nic dziwnego, bowiem można ją traktować jako prawdziwe vademecum podróżowania. Jacek Pałkiewicz, doświadczony podróżnik, w uporządkowany i kompleksowy sposób dzieli się swoją wiedzą na temat wypraw dalekich i bliskich.

Sztuka podrozowania

W „Sztuce podróżowania” opisane są szczegółowo wszystkie etapy organizacji podróży – wybór celu, kompletowanie potrzebnego sprzętu, odzieży i apteczki, dobór współtowarzyszy wyprawy, nakreślenie trasy i sposobów przemieszczania się, itd. Autor przedstawia oczywiście także to, jak wygląda już sama podróż, opisując wszelkie niespodzianki, jakie mogą nam się przytrafić w trakcie jej trwania.

Książka jest niezwykle przydatna zwłaszcza dla tych osób, które nie korzystają z gotowych rozwiązań, tylko decydują się na samodzielną organizację wyprawy. Atutem książki jest uwzględnienie wielu elementów niespotykanych w tradycyjnych przewodnikach czy poradnikach, np. informacji o tym, jak sporządzić dokładny kosztorys wyprawy czy ubiegać się o sponsora. Ciekawym bonusem będą wplecione w tekst książki rozważania Jacka Pałkiewicza dotyczące sensu podróżowania w ogóle, czy też rozdział „Kobieta w podróży”, przybliżający sylwetki słynnych podróżniczek.

Słowem – ta książka to absolutny „must have” każdego aspirującego podróżnika.