English info

Świat surowców


Świat surowców 

Dorota Sierakowska, Wydanie II rozszerzone, Wydawnictwo Trend

 

Liczba stron: 383
Oprawa: twarda z obwolutą i złotym tłoczeniem
Format: B5

Premiera 10.12.2016

Dostępne od 10 stycznia 2017 r.

 

 

>>> KUP książkę

 

RECENZJA

„Świat surowców” autorstwa Doroty Sierakowskiej to świetnie napisana książka, którą polecam co najmniej kilku grupom odbiorców. Są nimi: inwestorzy, specjaliści z zakresu finansów, studenci, ale również czytelnicy zainteresowani problemami ekonomicznymi, zwłaszcza tymi, które są obecne w globalnej gospodarce i na globalnym rynku finansowym.

Są dwie unikalne cechy tej książki: dobry poziom merytoryczny oraz znakomity przekaz, co czyni książkę przystępną dla szerokiego kręgu czytelników. W książce Autorka przedstawiła wiele faktów historycznych związanych z towarami, jak również liczne ciekawostki. Autorka jest ekspertem rynków towarowych, a jednocześnie pasjonuje się nimi.
Najważniejsze zalety treści tej książki to powiązanie trzech części, które czynią z książki spójną całość. Po pierwsze, towary przedstawione w książce obejmują wszystkie kluczowe grupy: surowce energetyczne, metale, towary rolne. Co więcej, znalazło się tam przedstawienie mniej znanych grup towarów, takich jak pierwiastki ziem rzadkich, czy kauczuk. Po drugie, kluczową rolę w rozważaniach książki odgrywają fundamenty rynków towarowych (czynniki techniczne, ekonomiczne, polityczne, kulturowe), które są znacznie ważniejsze niż krótkoterminowe trendy cenowe. Po trzecie, jest tu pogłębiony opis możliwości inwestowania bezpośredniego oraz pośredniego – w instrumenty finansowe powiązane z cenami towarów (akcje, instrumenty dłużne, instrumenty pochodne, fundusze).
Przystępny przekaz czyni z książki ciekawą lekturę, dzięki której świat surowców stanie się bliższy zwykłemu czytelnikowi.

Prof. dr hab. Krzysztof Jajuga
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu