English info

Weekend w Londynie za 500 zł

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 26 lutego 2015

Weekendowy wypad do Londynu za niecałe 100 funtów? Brzmi jak prowokacja, ale to możliwe. Oczywiście, taką podróż trzeba sobie dobrze zaplanować – w tym wpisie podpowiem, jak możecie zaoszczędzić pieniądze, nie oszczędzając na interesujących wrażeniach.

Typical London

500 zł to przy obecnym kursie GBP/PLN niecałe 100 funtów. Biorąc pod uwagę londyńskie ceny, jest to naprawdę bardzo skromny budżet. Ten wpis nie jest więc dla osób, które chcą zwiedzić Londyn na bogato. Jednak z drugiej strony, nie mam zamiaru zachęcać was do spania na dworcach i żywienia się kabanosami przywiezionymi z Polski. Będzie więc bez luksusu, ale też bez dziadowania.

Do stworzenia tego wpisu zainspirowało mnie kilku moich Czytelników, którzy spytali, czy można zwiedzić Londyn z niewielkim budżetem. Przemyślałam to i stwierdzam, że owszem, można. Chociaż jest to ogólnie drogie miasto, to uważam, że już 500 zł wystarczy, aby ciekawie spędzić weekend w Londynie – aby zobaczyć kilka charakterystycznych dla tego miasta miejsc i, tym samym, zapewnić sobie świetne wspomnienia. Bazując na moich dotychczasowych podróżach wybrałam te londyńskie przyjemności, które pozwolą wam poczuć klimat miasta, ale jednocześnie nie zrujnują Was finansowo.

Jak więc zaplanować podróż, aby była ona jak najtańsza?

O możliwościach zaoszczędzenia na lotach, dojeździe do centrum z lotniska, a także noclegach, jedzeniu i zwiedzaniu przeczytacie TUTAJ.