Data: 23 października 2012
Dlaczego nie rozpocząć ścieżki kariery jeszcze na studiach? Zrobić coś więcej niż inni i wejść na właściwy tor wcześniej, zaczynając swoją zawodową przygodę poziom wyżej?
Światowym standardem są już konkursy organizowane przez najlepsze korporacje w celu zdobycia kompetentnej kadry. W przypadku finansów, możliwość wykazania się w pracy zespołowej mają studenci kierunków ekonomicznych i prawnych przystępujący do konkursów organizowanych przez Idealnego Pracodawcę - według prestiżowego rankingu Universum – firmę Ernst & Young.
Jak zatem zacząć swoją przygodę z wielkim światem? Sytuacja jest o tyle prosta, że w zależności od zainteresowań, wystarczy zebrać zespół, wysłać zgłoszenie i wystartować w jednym z dwóch prestiżowych konkursów organizowanych przez Ernst & Young: Financial Challenger lub EYe on Tax. Organizator przewiduje wiele cennych nagród, ale chyba tą najcenniejszą jest możliwość rozpoczęcia płatnych praktyk i szansa pracy z najlepszymi ekspertami na rynku. Warto dodać, że oprócz zwycięskich drużyn, na praktyki może zakwalifikować się inny uczestnik konkursu, jeśli jego wiedza i umiejętności wywarły pozytywne wrażenie na organizatorach podczas wcześniejszych etapów oraz finału.
Obydwa wydarzenia dają studentom w Polsce szansę sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności pracy w zespole. Na początku każda drużyna dostaje zadania do rozwiązania mailem, a więc nie ma konieczności dojazdu na pierwszy etap konkursu. Podróż trzeba będzie odbyć dopiero po przejściu do drugiego etapu, w którym zespoły pracują nad rozwiązaniem zadań w najbliższym lokalnym biurze Ernst & Young lub uczelni. Organizator zwraca koszty dojazdu.
Kolejny etap – finał konkursu oznacza dla uczestników 100% koncentracji na zadaniach. Całą resztą zajmuje się organizator. Anna Woźniak, menadżer ds. Rekrutacji w Ernst & Young zapewnia: „Przykładamy dużą wagę do logistyki i przygotowania konkursu. Chcemy, żeby uczestnicy nie musieli zajmować się niczym innym niż rozwiązywaniem zadań. Świetnie przygotowane materiały informacyjne, catering, nocleg w najlepszym warszawskim hotelu w centrum miasta, itd., wszystko to, co dla uczestnika, który musiał dojechać na jeden z etapów, niezbędne”.
Uczestnicy to bardzo doceniają. „EYe on Tax to nie tylko rywalizacja o wartościowe nagrody, ale przede wszystkim niesamowite emocje i świetna zabawa. Ogromnym atutem całego przedsięwzięcia była doskonała organizacja, zarówno w etapach eliminacyjnych, jak i podczas finału.” - mówi Kamila Tkaczyk, Asystent w Dziale Doradztwa Podatkowego, która wraz z zespołem Zacny Zespół zdobyła II miejsce w 7 edycji konkursu.
Dzięki organizowanym konkursom, każdy uczestnik ma szansę poznać pracę ekspertów Ernst & Young od strony zaplecza, ale również, co najważniejsze, ma możliwość osobiście zmierzyć się z wszelkimi trudnościami i zadaniami, jakie czekają ich jako przyszłych doradców podatkowych lub transakcyjnych.
Dla finansistów EY Financial Challenger…
Wraz z nowym rokiem akademickim wystartowała 9. edycja konkursu EY Financial Challenger. Studenci z całej Polski mają po raz kolejny możliwość sprawdzenia swoich umiejętności nie tylko w zakresie finansów przedsiębiorstw i transakcji kupna/sprzedaży spółek: analiz finansowych, wycen spółek, ale także podejmowania decyzji, przygotowywania i prowadzenia prezentacji itd. Jak co roku, organizator będzie oczekiwał na zgłoszenia zespołów, które z chęcią podejmą wyzwania konkursowe. Jak przekonują uczestnicy poprzednich edycji konkursu, jest o co walczyć.
„Najważniejszym dla nas doświadczeniem jest zmierzenie się „oko w oko” z zawodowymi doradcami podczas negocjacji oraz przekonanie się jak wygląda dzień pracy doradcy transakcyjnego. Mamy nadzieję, że wygrana w konkursie zapewni nam łatwiejszy start zawodowy, a wręcz będzie naszą ‘windą’ w karierze” - mówi Paweł Sabal z drużyny „LIG”, która wygrała konkurs EY Financial Challenger w edycji 2011 - 2012.
…a jeśli podatki, to EYe on Tax
Już w październiku startuje także 8. edycja ogólnopolskiego konkursu podatkowego EYe on Tax. W ubiegłym roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zgłosiło się blisko 550 zespołów z całego kraju. Nic w tym dziwnego – wielu uczestników chce pracować jako specjalista ds. podatków, a konkurs daje ogromne możliwości rozwoju,kontakty i sprawdzenie własnej wiedzy podczas rozwiązywania kazusów, czy podczas udziału w symulowanej rozprawie sądowej na ostatnim etapie finałowym. W role arbitrów wcielają się pracownicy Ernst & Young z Działu Doradztwa Podatkowego. Spotkanie „oko w oko” z praktykami tego rynku jest dla uczestników cennym doświadczeniem.
„Na początku trochę wahaliśmy się, czy wziąć udział w konkursie, ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników, ale teraz nie mamy najmniejszych wątpliwości, że warto było spróbować. Chcieliśmy sprawdzić, czy jesteśmy w stanie wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach do rozwiązania kazusów przygotowanych przez praktyków, którzy na co dzień mają do czynienia z prawem podatkowym” – podkreśla Kamil Kozioł ze zwycięskiej drużyny „Lewiatan”, z 7. edycji.
Nagrody też są ważne
Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, płatne praktyki, a także nagrody rzeczowe i szkolenia. Najwyższą pieniężną nagrodę, bo aż 30.000 zł do podziału pomiędzy członków zespołu, dostanie zwycięska drużyna w konkursie EY Financial Challenger. W przypadku EYe on Tax wysokość nagrody finansowej wyniesie 24.000 zł. Oprócz tego organizator przewidział w ramach nagród atrakcyjne szkolenia (m.in. moduł CFA) w Ernst & Young Academy of Business. Wśród nagród rzeczowych warte odnotowania są iPady, czytniki Kindle, profesjonalne kalkulatory finansowe, czy bilety lotnicze do europejskich miast.
Warto skorzystać z tej niepowtarzalnej szansy, wygrać i zacząć poziom wyżej. Wystarczy zebrać 3- lub 4-osobowy zespół i zgłosić go do 19 listopada na www.ey.com. pl/Challenger lub www.ey.com.pl/EYe_on_Tax.