English info

Niezwykłe opowieści o Indiach - P.Wilk "Lalki w ogniu"

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 15 grudnia 2012

Aby w pełni poznać hinduską kulturę, trzeba jej doświadczyć na własnej skórze, bowiem wrażenia z tego kraju bywają ambiwalentne. Książka „Lalki w ogniu” świetnie oddaje niejednolity charakter Indii, pokazując zarówno barwne, jak i przerażające oblicze tego egzotycznego kraju.

lalki w ogniu b iext12978730

Paulina Wilk, która w Indiach była niejednokrotnie, w zrozumiały i przenikliwy sposób tłumaczy zawiłości tamtejszej kultury. Autorka pokazuje cienie i blaski Indii – kraju, który z jednej strony dynamicznie się rozwija, ale z drugiej strony pielęgnuje wielowiekowe tradycje. Czytelnik zobaczy w książce obraz znacząco odbiegający od kolorowej rzeczywistości z Bollywood. Indie są tu opisane w sposób rzetelny, nie tylko jak kraj egzotyczny i kolorowy, ale także zaniedbany i niepokojący. Dodatkowym atutem tego wydania książki są liczne ciekawe zdjęcia, pokazujące różne oblicza Indii.

Lekturę „Lalek w ogniu” polecam wszystkim tym, którzy chcą lepiej poznać Indie. Ci, którzy tam już byli, będą mieli okazję skonfrontować swoje spostrzeżenia z tezami autorki. Natomiast dla tych, którzy mają zamiar się tam wybrać, książka będzie świetnym przewodnikiem, pozwalającym uniknąć wielu niespodzianek w trakcie podróży.