English info

Wiele praktycznych porad w jednej książce - Robert C. Miner „Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu"

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 16 lutego 2012

Robert C. Miner to znany na świecie szkoleniowiec i guru inwestowania. Jego książka pt. „Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu” w wersji angielskiej stała się światowym bestsellerem.

robertminerokladka

Na pierwszy rzut oka atutem polskiego wydania książki jest jej ładna oprawa graficzna oraz chwytliwy tytuł. Wielu inwestorów nie będzie zawiedzionych także zawartością merytoryczną. Autor faktycznie w dość prosty sposób przedstawia praktyczne aspekty inwestowania na rynkach kapitałowych – krok po kroku, od otwarcia do zamknięcia pozycji.

Miner buduje strategie inwestycyjne w oparciu o znane pojęcia z analizy technicznej, takie jak poziomy Fibonacciego czy fale Elliotta. To jest zarówno plus, jak i minus tej książki. Plus – bo jest to przyzwoity przewodnik dla początkujących adeptów analizy technicznej, zaopatrzony w wiele przykładów. Minus – ponieważ dla doświadczonych traderów opisane strategie będą w większości wtórne.

Mocną stroną książki jest ilustrowanie opisanej treści licznymi wykresami. Na uwagę zasługuje także rozdział opisujący strategie „prawdziwych inwestorów” – a więc osób, które wykorzystywały wiedzę przekazaną przez Minera w praktyce i opisały wyniki swoich działań na rynku.

Książka pt. „Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu” niewątpliwie zawiera wiele praktycznych wskazówek, jednak nie przedstawia uniwersalnego sposobu na wygrywanie z rynkiem. Podkreśla to zresztą sam autor, pisząc, że „żadna strategia inwestycyjna nie sprawdza się za każdym razem”.