Data: 10 października 2011
Na początku lat 90. napisana przez Zenona Komara „Sztuka spekulacji” była nowatorską publikacją na polskim rynku. Jednak wydana w tym roku „Sztuka spekulacji po latach” w niczym nie przypomina niewielkiej niebieskiej książeczki sprzed niemal dwudziestu lat.
Nowe wydawnictwo, zawarte w dwóch solidnych tomach, jest nie tylko zbiorem przemyśleń autora – aktywnego spekulanta – wzbogaconego o nowe doświadczenia, ale przede wszystkim kopalnią wiedzy na temat zasad spekulacji i narzędzi do niej potrzebnych.
„Sztuka spekulacji” może być ciekawą lekturą dla szerokiego kręgu odbiorców. Dla początkujących graczy będzie to przede wszystkim kompendium wiedzy o zasadach spekulacji, metodach analizy rynków oraz o różnych instrumentach finansowych, okraszone sporą dozą wiedzy na temat psychologii inwestowania oraz historii rynków finansowych. Zakres zawartej w dwóch tomach wiedzy jest tak duży, że wystarczyłby na zapełnienie większej liczby pozycji książkowych.
A co z wytrawnymi graczami? Takim osobom znaczna część zawartych w książce informacji jest już znana. Jednak atrakcyjne mogą być dla nich subiektywne wstawki autora, których w książce jest wiele i które można skonfrontować z własnymi przemyśleniami. Dodatkowym plusem książki jest jej przystępny język – „Sztukę spekulacji po latach” czyta się lekko i z przyjemnością.