English info

Wkrótce rusza kurs na doradcę inwestycyjnego

Autor: Redakcja

Data: 2 czerwca 2011

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dla przyszlych doradców inwestycyjnych lub CFA. Już wkrótce startuje profesjonalny kurs dla kandydatów do uzyskania prestiżowych licencji. Kurs organizowany jest przez Fundację Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, przy współpracy z firmą Testymaklerskie.pl. Szczegóły poniżej. 

"W ciągu ostatniego rokuponad 175 osób w 12 kursach na maklera papierów wartościowych, uzyskując jednogłośnie lepsze opinie od kursów organizowanych m.in. przez Związek Maklerów i Doradców" - komentują organizatorzy.


Godziny zajęć oraz długość kursu:
Na kurs składa się 12 dni szkoleniowych (6 weekendów), po 6,5h dziennie (5,5h + przerwy). Co odpowiada 78 godzinom zegarowym zajęć.

Miejsce kursu:
Warszawa, szczegóły dotyczące miejsca, w którym będą odbywały sie zajęcia zostaną podane na tydzień przed szkoleniem, w zależności od liczby osób.

Zakres materiału:
Zajęcia swoim zakresem materiału przygotowują do:

 • I, II oraz III etapu egzaminu na doradcę inwestycyjnego i odpowiadają wymaganiom komisji egzaminacyjnej przy KNF, a także do
 • egzaminu na CFA (15 do 25 % czasu zajęć prowadzone będzie w oparciu o zadania w jezyku angielskim)        


W szczególności dzięki udziałowi w kursie będziesz przygotowany do rozwiązania 68/110 zadań z I etapu egzaminu, 4 z 5 zadań z II oraz 1 z 2 z III etapu egzaminu – Z następujących działów: Matematyka Finansowa i Statystyka; Finanse przedsiębiorstw oraz wycena instrumentów finansowych; Instrumenty dłużne; Instrumenty pochodne; Analiza portfelowa.
      
Pozostały materiał, a więc akty prawne, ekonomia oraz rachunkowość (polska oraz MSR)  - wymaga samodzielnej nauki (w domu). W trakcie zajęć udzielimy w tym kierunku wielu rad oraz wskazówek, pozwalających na szybką naukę najważniejszych zagadnień z tego zakresu.
 
Na zajęciach stawiamy zatem na warsztat umiejętności analitycznych, natomiast wiedzę teoretyczną i prawniczą pozostawiamy Ci do samodzielnej nauki (w domu).

Metoda pracy:  

 • Po zapisaniu się na kurs podajemy (na ok. 2-3 tyg. przed każdym działem) wykaz POLECANYCH materiałów
 • Na tydzień przed każdymi zajęciami przesyłamy opracowane przez nas materiały (ok. 6-8 stron a4 na 1 dzień szkoleniowy), które TRZEBA przeczytać
 • Każde spotkanie/dzień/dział rozpoczynane jest krótkim (30-90 minut) wstępem z teorii
 •  … a następnie, przez zdecydowaną większość zajęć, rozwiązywane są zadania praktyczne, do których prowadzący, dodaje tzw. "studia przypadków" i wyczula na detale/niuanse
 • Na koniec wskazane zostaną zadania „do domu”

   
Celowo odstęp między kolejnymi zajęciami trwa od 2 do 3 tygodni, tak aby móc pogodzić je z okresem wakacyjnym oraz dodatkową, samodzielną nauką, opartą na krótkim przygotowywaniu się do poszczególnych dni oraz rozwiązywaniu zadań domowych.
Poza przygotowaniem pod kątem I etapu (do którego oprócz teorii, rozwiązanych zostanie ok. 400 zadań), na zajęciach rozwiązanych zostanie ok.  10 historycznych zadań z II oraz III etapu egzaminu (na każde z nich poświęcone zostanie ok. 1,5 godziny czasu)
  
Ilość uczestników:
Spodziewamy się uczestnictwa ok. 12 do 25 kursantów.

Koszt udziału w kursie: 
1.790 PLN brutto (w tym 23% VAT). Kurs jest dofinansowany ze środków Fundacji Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. 

Co nie jest objęte ceną: 

 • Kalkulator finansowy TI BA Professional – niezbędny do pracy na zajęciach (koszt, ok. 200zł).
 • Dostęp do kursów e-learningowych w serwisie Testymaklerskie.pl (Prawo, Ekonomia)- opcjonalna, promocyjna oferta dostępu do serwisu zostanie przedstawiona uczestnikom w trakcie kursu


Zniżki: W przypadku:

 • wpłaty do 31 maja – 90 PLN brutto; 
 • wpłaty do 10 czerwca, ale po 31 maja – 40 PLN brutto;
 • osób uczestniczących w ciągu ostatniego roku w 25 godzinnym kursie na maklera organizowanym przez AIP przy współpracy z firmą Testymaklerskie.pl – 400 PLN brutto.

 

ZAPISY: www.kursnadi.pl