English info

W maju głośniej o social lending

Autor: Pożycz.pl

Data: 14 maja 2011

Pożyczki społecznościowe, to rozwiązanie finansowe, które umożliwia pożyczanie pieniędzy bezpośrednio między ludźmi, bez wychodzenia z domu i pośrednictwa banków. Na temat zjawiska social lending trwa od pewnego czasu żywa dyskusja wśród ekspertów, a także samych użytkowników serwisów. Teraz pojawia się do tego szczególna okazja – konferencja „Inwestuj Nowocześnie. Social lending w Polsce”, organizowana przez trzech czołowych rynkowych graczy – portale: Pożycz.pl, Sekrata.pl oraz Zakra.pl. Jest to pierwsza wspólna inicjatywa polskich serwisów, mająca na celu promowanie nowoczesnej usługi finansowej.

Konferencja „Inwestuj Nowocześnie. Social lending w Polsce” jest kolejnym punktem w popularnej ostatnio debacie na temat możliwości pożyczania pieniędzy przez osoby fizyczne za pomocą specjalnych platform internetowych. Ma określić perspektywy dalszego rozwoju usługi w polskiej rzeczywistości społecznej i inwestycyjnej. Konferencja odbędzie się 19 maja na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie www.sociallendingwpolsce.pl.

Social Lending w PolsceW serwisach pożyczek społecznościowych stronami transakcji są dwie osoby fizyczne. Osoby potrzebujące gotówki wystawiają swoją ofertę pożyczki, określając: kwotę, wysokość oprocentowania oraz liczbę rat. Pojawia się ona, wraz z propozycjami innych pożyczkobiorców, na specjalnej tablicy na stronie internetowej serwisu i jest do wglądu dla drugiej grupy użytkowników – inwestorów. Ci natomiast zapoznają się z jej szczegółami i podejmują decyzję o udzieleniu pożyczki.

W Polsce platformy social lendingowe nadal walczą o swoje miejsce na finansowym rynku. Spora liczba osób nadal nie zna bowiem mechanizmu ich funkcjonowania. – Portale pożyczek społecznościowych zdobyły ogromną popularność na świecie, szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie 4 na 5 obywateli wie, na czym polega tego typu usługa. W Polsce wiedza na ten temat jest zdecydowanie mniejsza. Konferencja ma to zmienić – pokazać korzyści płynące z pożyczania i inwestowania w serwisach, promować to nowoczesne rozwiązanie finansowe. Poza tym jest dla nas okazją, by poznać preferencje i opinie użytkowników – mówi Magdalena Reichert, koordynatorka konferencji „Inwestuj Nowocześnie. Social lending w Polsce”.

Program konferencji obejmuje panel dyskusyjny z udziałem dziennikarzy ekonomicznych oraz prezentacje dotyczące najważniejszych kwestii związanych z funkcjonowaniem portali social lending, m.in. potencjalnych zysków z inwestycji oraz bezpieczeństwa użytkowników. Przewidziane są także specjalne warsztaty przeznaczone dla studentów, podczas których dowiedzą się o tym, jak zarządzać serwisem typu social lending i poznają stronę biznesową internetowego przedsięwzięcia.

Organizatorami konferencji są serwisy: Pożycz.pl, Sekrata.pl oraz Zakra.pl, będące jednymi z liderów wśród polskich platform, umożliwiających społeczne pożyczki przez Internet. Patronat nad konferencją objęły: Uczelnia Łazarskiego, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., Studenckie Forum Business Centre Club oraz Sharing Analysis on Regional Economies (ShARE).

Więcej informacji na: www.sociallendingwpolsce.pl lub www.inwestujnowoczesnie.pl


PROGRAM KONFERENCJI „INWESTUJ NOWOCZEŚNIE. SOCIAL LENDING W POLSCE”:

8:00 – 10:00 – Warsztaty skierowane do studentów [Pożycz.pl, Zakra.pl, Sekrata.pl]

10:00 – 10:30 – Wstęp

10:30 – 11:00 – Nowe trendy na rynkach finansowych – reprezentant Uczelni Łazarskiego

11:00 – 11:30 – Studium przypadku: Rozliczenia w social lending. Jak zintegrować płatność 18 banków, by zapewnić szybki obrót środkami finansowymi? – Zakra.pl

11:30 – 12:00 – Studium przypadku: Jak radzić sobie ze złymi pożyczkobiorcami. Skuteczne odzyskiwanie pieniędzy na portalach SL – Sekrata.pl

12:00 – 12:30 – Przerwa kawowa

12:30 – 13:00 – Studium przypadku: Ile można zarobić na społecznych pożyczkach? Potencjalny zyski inwestora – Pożycz.pl

13:00 – 13:30 – Metody ograniczania ryzyka w social lending – BIG InfoMonitor S.A.

13:30 – 14:00 – Studium przypadku: Pomoc w social lending od kuchni, czyli jak rozwiązać problem kontaktując się z obsługą – Blue Media S.A.

14:00 – 15:00/15:30 – Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli organizatorów oraz zaproszonych dziennikarzy branżowych


ORGANIZATORZY:

Pożycz.pl – serwis pożyczek społecznościowych, który rozpoczął swoją działalność w styczniu 2011 roku. Zespół Pożycz.pl tworzy grupa branżowych specjalistów z zakresu bankowości, finansów i marketingu. Serwis został współtworzony dzięki dotacji w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Właścicielem serwisu jest firma Future Net Sp. z.o.o.

Sekrata.pl – platforma, która zadebiutowała w Internecie pod koniec 2010 roku. Jako jeden z najmłodszych graczy na polskim rynku zdołał przekonać wielu użytkowników, liczących na tanią i szybką pożyczkę w sieci.

Zakra.pl – jeden z trzech największych serwisów pożyczek społecznościowych w Polsce, należący do Zakra Corp Sp. z o.o. Oferuje pożyczki gotówkowe, konsolidacyjne, samochodowe oraz popularne chwilówki. Użytkownikami zakra.pl mogą być zarówno osoby fizyczne jak i firmy. Priorytet serwisu to bezpieczeństwo inwestycji oraz szybki przepływ środków finansowych pomiędzy Użytkownikami, dzięki stworzonej infrastrukturze płatniczej systemu.

 

Dodatkowe informacje:

Aleksander Kutnik

aleksander.kutnik@dobocom.pl

gsm: 696 39 88 33

www.dobocom.pl