English info

Akademia Giełdowa

Autor: Redakcja Trend

Data: 3 kwietnia 2011

Akademia Giełdowa jest cyklicznym projektem organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe „Klub Inwestora”* działającym na najlepszej polskiej uczelni ekonomicznej – Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Misją przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy uczestników projektu o inwestowaniu na rynkach kapitałowych poprzez cykl cotygodniowych wykładów edukacyjnych oraz warsztatów case study, które odbędą się w dniach od 7 kwietnia do 12 maja 2011 roku na terenie SGH-a.

AkademiaGieldowa

Aby zapewnić jak najwyższy poziom zajęć, już po raz siódmy, zaproszeni zostaną wybitni specjaliści, którzy podzielą się własną wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem. W tym roku tematem przewodnim projektu będzie inwestowanie po globalnych zawirowaniach gospodarczych oraz kwestia, czy da się zarobić na bankructwie państwa.


Harmonogram projektu:

1. Analiza fundamentalna – metody mistrzów (07.04)

2. Sztuka łapania brzytwy – wszystko o zmianie trendu (14.04)

3. Wszystko o prawach poboru (21.04)

4. Automatyczne systemy transakcyjne (28.04)

5. Inwestycje alternatywne (05.05)

6. Egzamin (12.05)

7. Uroczyste zakończenie oraz debata nt: „Czy można zarobić na bankructwie państwa?”. (19.05)


Projekty organizowane przez SKN „Klub Inwestora” cechuje duży profesjonalizm, który zdążyli już docenić wybitni prelegenci, między innymi Jacek Socha, Grzegorz Zalewski czy Marek Zuber. Naszym przedsięwzięciom prestiżu dodaje ogromne zainteresowanie liczących się mediów ogólnopolskich, takich jak Wirtualna Polska, Puls Biznesu czy Gazeta Parkiet. Obecny rok będzie przełomowym dla Akademii Giełdowej, ze względu na rozmach, z jakim zorganizowany został projekt. Dwukrotnie większy budżet w porównaniu do poprzednich edycji nie pozostał bez wpływu na prestiż oraz atrakcyjność projektu. Akcja reklamowa zakrojona na szeroką skalę, najwyższy merytoryczny poziom wykładów oraz warsztaty i atrakcyjne nagrody dla najlepszych – to tylko niektóre cechy charakterystyczne przedsięwzięcia.

Projekt kierowany jest głównie do studentów Szkoły Głównej Handlowej oraz innych warszawskich uczelni, jednakże zgłoszenia do programu nie są obłożone żadnymi ograniczeniami. W zeszłym roku w rekrutacji do Akademii uczestniczyło ponad 3 tys. osób, a wśród nich nie tylko studenci, ale również przedstawiciele instytucji publicznych oraz firm, także spoza Warszawy. Podobnie jak w poprzedniej edycji, obecna poprzedzona będzie krótkim testem online, sprawdzającym znajomość podstawowej wiedzy z zakresu rynków finansowych. Chcąc sprostać oczekiwaniom uczestników Akademii, postanowiliśmy podzielić edycję na dwa etapy. Pierwszy etap będzie się składał z pięciu wykładów. Do każdego z nich uczestnicy otrzymają zestaw materiałów do samodzielnego przestudiowania. Etap ten zakończy się egzaminem, który wyłoni najlepszych uczestników, którzy zostaną zaproszeni do drugiego etapu zorganizowanego w formie warsztatów.

Na zakończenie Akademii Giełdowej przeprowadzany jest test mający na celu wyłonienie najpilniejszych i najlepszych uczestników. Dla osób, które uzyskają najwyższe wyniki przewidziane są atrakcyjne nagrody, m. in. netbooki, profesjonalne kalkulatory finansowe, książki jak również praktyki w największych instytucjach finansowych oraz abonamenty w internetowych portalach ekonomiczno – finansowych. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystym spotkaniu, które jest przewidziane na dzień 19 maja 2011. Poza tym wszyscy uczestnicy mogą liczyć na drobne upominki.

Rekrutacja rusza 21 marca i potrwa do 3 kwietnia 2011 roku na stronie akademiagieldowa.com. Zapraszamy wszystkich chętnych!


 *Studenckie Koło Naukowe „Klub Inwestora” (SKN KI) jest jedna z najprężniej działających organizacji studenckich w SGH. Powstało w czerwcu 2002 roku, by łączyć ambitnych pasjonatów i przyszłych specjalistów w dziedzinie rynków finansowych. Obecnie koło zrzesza ponad 70 członków i współpracuje z 80 osobowa grupa alumnów, pracujących dla najlepszych polskich i światowych instytucji finansowych. Opiekunem SKN KI jest prof. dr hab. Mieczysław Puławski – jeden z twórców polskiego rynku kapitałowego, obecnie kierownik Katedry Rynków Kapitałowych SGH.