English info

Finał konkursu EYe on Tax rozstrzygnięty

Autor: Ernst & Young

Data: 19 stycznia 2011

Konkurs EYe on Tax , kierowany do studentów IV i V roku kierunków prawniczych i ekonomicznych, daje możliwość sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów. Uczestnicy kolejnej już, szóstej edycji konkursu zmierzyli się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalnym doradcom podatkowym.

Szósta edycja EYe on Tax spotkała się z rekordowym zainteresowaniem uczestników, zgłosiło się do niej 314 zespołów z całej Polski (ponad 1250 osób). Konkurs EYe on Tax opiera się na formule studiów przypadku – przy ich rozwiązywaniu trzeba było wykazać się znajomością polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. W pierwszym etapie konkursu studenci rozwiązywali zadania przez Internet, w drugim etapie brali udział w sesjach organizowanych przez Ernst & Young na ich uczelniach, zaś 12 najlepszych drużyn spotkało się na finale konkursu w Warszawie.

Finał miał formę rozprawy sądowej, gdzie w rolę arbitrów wcielili się eksperci z Działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, prof. dr hab. Bogumił Brzeziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prof. zw. dr hab. Zbigniew Kmieciak z Uniwersytetu Łódzkiego. Finałowe drużyny odegrały rolę firmy, która popadła w kłopoty podatkowe oraz rolę Izby Skarbowej. Arbitrzy natomiast zdecydowali, która strona konfliktu najlepiej udokumentowała i zaprezentowała swoje racje – wykorzystując wiedzę prawniczą, jak również posiłkując się zaplanowaną strategią obrony i oskarżenia.

Tegoroczną edycję konkursu wygrała 4-osobowa drużyna „VAT” („Very Ambitious Team”), w skład której weszli studenci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Jacek Drzazga, Natalia Nowicka, Michał Potyrała i Bartosz Zimny. Zwycięzcy dostali nagrody finansowe (20 tys zł do podziału) i rzeczowe (ufundowane przez partnerów konkursu); będą mieć również możliwość odbycia płatnych praktyk w Ernst & Young.

 

 

Michał Potyrała ze zwycięskiej drużyny „VAT” przyznaje: Konkurs dał nam możliwość wykorzystania teorii w praktyce. W każdym etapie zetknęliśmy się z problematycznymi, ciekawymi kazusami. Bez wątpienia najciekawszy był finał, który miał formę rozprawy sądowej. Udział w EYe on TAX uczy także pracy zespołowej. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem świetnej organizacji konkursu”. Jacek Drzazga dodaje: Niezwykle się cieszę, iż miałem możliwość poznać i porozmawiać z osobami o podobnych zainteresowaniach i planach na przyszłość. Gdyby nie udział w konkursie prawdopodobnie nigdy byśmy się nie spotkali. Zmierzenie się z pytaniami w poszczególnych etapach dało nam szansę na wykorzystanie pokładów teoretycznej wiedzy w sposób bardzo zbliżony do rzeczywistej praktyki. Co więcej, dzięki konkursowi dostaliśmy szansę na zobaczenie z bliska jak funkcjonuje duża korporacja, mogliśmy zobaczyć specyfikę pracy w takich organizacjach oraz poznać specjalistów, którzy na co dzień w niej funkcjonują”.

Kolejna edycja konkursu planowana jest na jesień 2011 roku.

 

Więcej informacji na temat konkursu na stronie: http://www.ey.com/PL/pl/Careers/Students/Programs/EYe-on-Tax

 

Ernst & Young to jedna z wiodących międzynarodowych korporacji świadczących profesjonalne usługi doradcze. Ernst &Young w Polsce to ponad 1300 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju. Ernst & Young jest audytorem prawie 20% przedsiębiorstw znajdujących się na liście 1000 największych światowych firm magazynu Business Week. Jest też światowym liderem w dziedzinie doradztwa podatkowego. Firma świadczy usługi w zakresie: audytu, doradztwa biznesowego, księgowości, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, ulg i dotacji inwestycyjnych, doradztwa na rynku nieruchomości oraz szkoleń.

 

Kontakt:

Anna Woźniak
Menedżer ds. Rekrutacji
tel. 22 557 6136
Anna.Wozniak@pl.ey.com

 

Anna Pawliszewska
Public Relations
tel. 22 557 6420
Anna.Pawliszewska@pl.ey.com