English info

Czy certyfikat to przełom w karierze?

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 18 marca 2014

Marzec już od kilku lat jest miesiącem, w którym na łamach miesięcznika TREND poświęcamy więcej miejsca możliwościom rozwoju kariery, zwłaszcza w świecie finansów. Tradycyjnie zachęcamy do zaglądnięcia do dodatku o licencjach i certyfikatach, w którym sprawdzamy, uzyskanie którego certyfikatu lub licencji pozwoli nam na pivot w naszej karierze.

Pivot… czyli właściwie co? Takim mianem w startupowym środowisku określany jest zwrot kierunku, w jakim rozwija się firma (a w powyższym przykładzie można to odnieść do naszej kariery). Chociaż w specjalnym dodatku skupiamy się na ważnych finansowych licencjach i certyfikatach, to nie zapominamy o tych, którzy nie czują się dobrze w korporacyjnym świecie. Damian Strzelczyk w swoim artykule przybliża nam startupowe słownictwo, z którym każdy przedsiębiorca prędzej czy później się spotka, zaś w pozostałych tekstach z działu Własna Firma prezentujemy nowe możliwości w zakresie faktoringu, a także zajmujemy się zagadnieniem importu z Chin.

A co zrobić, jeśli już dostaniemy podwyżkę, lub nasze przedsiębiorstwo funkcjonuje świetnie? Gdzie zainwestować wtedy nasze pieniądze? Ostatnio renesans po raz kolejny przeżywa rynek nieruchomości. Czy warto jednak iść za głosem tłumu? Artur Szczepkowski sprawdza blaski i cienie kupowania mieszkań pod wynajem.