English info

Odnaleźć komfort w chaosie

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 15 listopada 2013

Żyjemy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości – tak było, jest i będzie. „Czasy się zmieniają, a my zmieniamy się razem z nimi” – mówiono już w starożytności. Według teorii ewolucji, najlepiej radzą sobie nie najsilniejsze jednostki, lecz te, które potrafią się najlepiej dostosować do zmieniających się warunków życia.

Tymczasem w naturze człowieka głęboko tkwi awersja do wszelkiego typu zmian, umiłowanie błogiej stabilności. Lubimy, gdy nasze życie jest uporządkowane, gdy możemy mieć nad nim kontrolę. Jednak to zachowanie może nas zepchnąć na manowce – tak przynajmniej twierdzi mój listopadowy rozmówca, kanadyjski przedsiębiorca Jeremy Gutsche.

Jeremy jest prawdopodobnie najsłynniejszym na świecie „łowcą trendów” – z poszukiwania tego, co jest modne teraz i co może być modne w przyszłości, uczynił on sposób na życie i na biznes. Dynamiczne zmiany są więc wpisane w jego życie, ale – jak przekonuje – do chaosu można się przyzwyczaić, co więcej: można go polubić. W naszej rozmowie wspominamy między innymi właśnie o tym, jak odnaleźć komfort w chaosie.

Jednak jedno się oczywiście nie zmienia: a mianowicie nasze redakcyjne starania, aby dostarczyć Wam, Drodzy Czytelnicy, wiedzy dotyczącej zróżnicowanych możliwości inwestycyjnych. Tym razem wśród nich znalazły się nie tylko akcje, lecz także monety, ziemia rolna oraz Bitcoin.