English info

Finał VIII edycji konkursu EYe on Tax rozstrzygnięty

Autor: Redakcja TREND

Data: 30 stycznia 2013

Ósma edycja ogólnopolskiego konkursu EYe on Tax spotkała się z rekordowym zainteresowaniem studentów – swój udział zgłosiły aż 642 drużyny. Uczestnicy, studenci kierunków prawniczych i ekonomicznych, zmierzyli się z zadaniami stawianymi profesjonalnym doradcom podatkowym. Najlepsza okazała się 4-osobowa drużyna ‘Pro Tributario’ z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oprócz atrakcyjnych nagród pieniężnych i rzeczowych, zwycięzcy dostali ofertę płatnych praktyk w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young.

EYe on Tax

W pierwszym etapie konkursu studenci analizowali zadania przygotowane przez doradców podatkowych, następnie brali udział w warsztatach organizowanych przez Ernst & Young na ich uczelniach, zaś w finale konkursu, który odbył się 17 stycznia br. w Warszawie, spotkało się 12 najlepszych zespołów. Uczestnicy konkursu, na każdym jego etapie, musieli wykazać się znajomością polskiego prawa podatkowego.

Po dwóch etapach finału (prezentacjach i teście z wiedzy podatkowej), wyłonione zostały dwie drużyny, które w końcowym etapie zmierzyły się w symulacji rozprawy przed sądem administracyjnym jako strona skarżąca i broniąca. Tematyka nawiązywała do największego sportowego wydarzenia minionego roku – Euro 2012. Rozprawa, której przewodniczył prof. Zbigniew Kmieciak, sędzia NSA, dotyczyła sporu czy stadion, od strony podatkowej, traktowany jest jako budynek czy budowla. W skład jury weszli zaproszeni goście: prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, Joanna Ziemiecka - redaktor, Wydawnictwo C.H. Beck oraz eksperci z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young: Agnieszka Tałasiewicz (Partner) i Michał Goj (Senior Manager).

Michał Goj, Senior Manager z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, przyznaje,że uczestnicy konkursu wykazali się bardzo
wysokim poziomem wiedzy podatkowej: Poziom wiedzy, który zademonstrowały zespoły podczas finału konkursu przerósł oczekiwania jury. Miałem wrażenie, że prezentacje wygłaszają praktykujący eksperci podatkowi, a nie studenci. Finałowa rozprawa była zaś prawdziwym, ekscytującym popisem finalistów. Udział w konkursie to nie tylko możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i zdobycia atrakcyjnych nagród – to również okazja do nawiązania profesjonalnych znajomości, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Tegoroczną edycję konkursu wygrała 4-osobowa drużyna ‘Pro Tributario’ – studenci prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Mikołaj Garstka, Katarzyna Jasińska, Piotr Klebieko i Michał Ilski. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe (24 tys. zł do podziału dla zespołu) i rzeczowe (ufundowane m.in. przez partnerów konkursu). Będą mogli również odbyć płatne praktyki w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young.

Piotr Klebieko ze zwycięskiej drużyny ‘Pro Tributario’ tak opisuje swoje doświadczenia z konkursem: - Konkurs EYe on Tax pozwala na sprawdzenie wiedzy podatkowej i umiejętności w praktyce. Profesjonalne jury, organizacja na najwyższym poziomie, atrakcyjne nagrody - połączenie tych wszystkich czynników jest największą zaletą konkursu EYe on Tax. Na początku nikt z nas nie przypuszczał, że osiągniemy tak wiele – ‘niewinne’ wysłanie zgłoszenia i rozwiązywanie pierwszych zadań konkursowych miało być tylko zwykłym sprawdzeniem naszej wiedzy. Bogatsi o doświadczenie zdobyte w konkursie z większym optymizmem patrzymy na przyszłość zawodową i karierę w doradztwie podatkowym.

Dzięki udziałowi w EYe on Tax studenci mogli również poznać firmę Ernst & Young jako swojego potencjalnego pracodawcę. Zwycięski zespół ma możliwość odbycia płatnych praktyk, które mogą stanowić pierwszy krok w zdobyciu stałego zatrudnienia. Anna Woźniak, Manager ds. Rekrutacji w Ernst & Young: Z dumą potwierdzam, że wielu uczestników konkursu EYe on Tax w taki właśnie sposób zaczynało swoją przygodę z doradztwem podatkowym w Ernst & Young. Obecnie aktywnie biorą oni udział w konkursie, ale już jako organizatorzy. Co roku nasza inicjatywa cieszy się coraz większym powodzeniem, wzrasta liczba zgłaszających się zespołów. Studenci podkreślają, że w ich opinii jest to największy i najbardziej prestiżowy zespołowy konkurs z zakresu doradztwa podatkowego w Polsce.

Do sportowego tematu nawiązywało również miejsce bankietu wieńczącego konkurs – studenci, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Ernst & Young uroczyście świętowali finał ósmej edycji EYe on Tax na stadionie Legii Warszawa.

Kolejna edycja konkursu EYe on Tax planowana jest na jesień 2013 roku.

Więcej informacji na stronie: www.ey.com.pl/EYe_on_Tax

 

O Ernst & Young
Ernst & Young to międzynarodowa firma świadcząca usługi profesjonalne w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego. Ernst & Young w Polsce to ponad 1500 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. W roku 2012 firma zajęła I miejsce w Rankingu Audytorów Rzeczpospolitej i Gazety Giełdy Parkiet. Została również uznana Najskuteczniejszą Firmą Doradztwa Podatkowego w VI Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej, Idealnym Pracodawcą w badaniu Universum Students Survey oraz Pracodawcą Roku wg badania AIESEC.