English info

AIP Business Link Trójmiasto oficjalnie otwarty

Autor: Redakcja TREND

Data: 27 września 2012

W piątek 21 września Trójmiasto stało się centrum młodego biznesu. Podczas spotkania Business Mixer uroczyście otworzyliśmy AIP Business Link Trójmiasto. To kolejna po Warszawie i Krakowie filia centrum wspierania biznesu; kolejne ośrodki powstaną w 2 największych miastach Polski.

Fotogrupa.pl0140

AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę nowoczesny biurowiec Olivia Gate będący częścią Olivia Business Centre przy ul. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku. Docelowo gdański oddział firmy ma w planach wsparcie rozwoju 200 najbardziej innowacyjnym startupów. Wrześniowa konferencja regionalna stanowiła oficjalną inaugurację działalności AIP Business Link Trójmiasto, czyli jednej z 5 lokalizacji sieci najnowocześniejszej na świecie platformy wspierania najlepszych startupów. Posiada oddziały zlokalizowane w 5 najważniejszych biznesowo miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. AIP Business Link Trójmiasto jest już trzecią oficjalnie otwartą lokalizacją sieci, po otwartym zimą 2011 AIP Business Link Warszawa oraz zainaugurowanym wiosną 2012 AIP Business Link Kraków.

Jak zaznacza Michał Nowak, manager AIP Business Link Trójmiasto, ideą centrum jest akceleracja rozwoju firm innowacyjnych,dlatego spotkanie Business Mixer, które zainaugurowało działalność gdańskiego oddziału AIP BL, poświęcone było prezentacji 3 różnorodnych i innowacyjnych firm. - „Jako najnowocześniejsza na świecie platforma wspierania startupów, nie zamykamy się na żadną z branż. Dążymy do stworzenia społeczności najbardziej innowacyjnych firm, które będą się uzupełniały dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Selekcjonujemy je przy tym w taki sposób, aby żaden z nowych startupów nie stanowił konkurencji dla już funkcjonującego w społeczności, nie ma więc mowy o wzajemnym kanibalizowaniu się firm” – mówi Nowak.

Na konferencji otwierającej AIP Business Link w Gdańsku obecni byli m.in. ekspert, Maciej Grabski oraz Prezes Polski Przedsiębiorczej, Dariusz Żuk. Gość specjalny opowiedział o swoich lepszych i gorszych doświadczeniach biznesowych, odpowiedział również na pytania zgromadzonych gości. Następnie ekspert przeanalizował prezentacje trzech młodych firm z ekosystemu AIP Business Link, które rywalizowały o tytuł Startupu Miesiąca: SprzedamByka, B2CMANAGER oraz Privore Group. Spośród nich wyłonił najlepszą, która w przyszłości będzie miała szansę zmierzyć się z innymi najlepszymi startupami ze społeczności Polski Przedsiębiorczej i zawalczyć o tytuł Startupu Roku 2012 podczas wydarzenia Grow UP Start UP.

SprzedamByka.pl to innowacyjne narzędzie zmieniające dotychczasowy sposób handlu bydłem. Pomaga rolnikowi zawrzeć korzystną transakcję w Internecie. B2CMANAGER.com jest kompleksowym narzędziem online do pozyskiwania i obsługi klientów, które usprawnia działalność małych i średnich przedsiębiorstw. Privore Group to klub zakupowy z produktami najlepszych światowych i polskich marek sprzedawane z rabatami do 70%.

Decyzją eksperta, Startupem Miesiąca została firma SprzedamByka.pl. Maciej Grabski umotywował swój wybór umiejętnym znalezieniem niszy, skalowalnością biznesu oraz niebanalnymi ścieżkami nawiązywania współpracy B2B obranymi przez zespół. Publiczność niemal jednogłośnie zgodziła się z ekspertem. Zwycięzcy ogromnie ucieszyli się z takiej decyzji, a jeszcze bardziej z możliwości odpowiedzenia na wszystkie te pytania i wątpliwości obecnych, na które wcześniej, w trzyminutowej rundzie pytań i odpowiedzi, zabrakło czasu. Część nieoficjalna cieszyła się dużym zainteresowaniem gości, a rozmowy w kuluarach toczyły się jeszcze długo, skłaniając niemal wszystkich obecnych do pozostania do planowanego na 24:00 końca spotkania.

Platynowym partnerem cyklu Business Mixer jest PKO Bank Polski. Partnerem wydarzenia będzie również Loso, firma dystrybuująca produkty szwedzkiego producenta WeAretheSuperlativeConspirancy na terenie Polski.

Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Trójmiasto – „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.