English info

Już wiemy, kto wygrał szkolenia ACCA, CIMA lub CFA w BPP Professional Education

Autor: Redakcja TREND

Data: 17 czerwca 2012

Druga edycja Konkursu Wiedzy o Finansach i Rachunkowości, organizowanego przez BPP Professional Education i miesięcznik TREND, dobiegła końca. Przez dwa ostatnie miesiące uczestnicy zmagali się z anglojęzycznymi zadaniami o tematyce rachunkowości finansowej, zarządczej i finansów. Poziom konkursu był wysoki, ale było warto.

Ta edycja konkursu zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Wielu z nich, motywując swój udział w konkursie, zwracało uwagę na bardzo ciekawe nagrody wspierające ich rozwój zawodowy. O kupony szkoleniowe ACCA, CIMA, czy CFA, staż, konsultacje zawodowe i książki o tematyce ekonomicznej walczyło kilkaset osób.

Konkurs skierowany był przede wszystkim do młodych osób, które planują swoją karierę zawodową w finansach i rachunkowości oraz poszukują możliwości rozwoju zawodowego w tym kierunku. Firma BPP, świadoma tego, że przygotowania do egzaminów ACCA, CIMA lub CFA wiążą się z bardzo dużymi nakładami finansowymi dla młodych osób wkraczających na rynek pracy, chciała wesprzeć tych najbardziej ambitnych i reprezentujących najwyższy poziom wiedzy. Stąd pomysł ufundowania nagród w postaci kuponów szkoleniowych ACCA, CIMA, CFA - mówi Katarzyna Misiak z BPP Professional Education.

Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ duża liczba osób otrzymała najwyższe wyniki. To świadczy tylko o doskonałym poziomie merytorycznym, jaki reprezentowali uczestnicy konkursu. Organizatorzy nie chcą zdradzać, z jakimi zagadnieniami musieli się zmierzyć uczestnicy, ale Katarzyna Misiak uchyla rąbka tajemnicy: Pytania konkursowe były w rzeczywistości pytaniami, z jakimi kandydaci mogą spotkać się na swoich pierwszych egzaminach ACCA, CIMA lub CFA. Miały formę testu, ale w większości składającego się z pytań typu mini case study. Aby odpowiedzieć na pytanie, należało właściwie przeanalizować przedstawiony problem i dokonać stosownych obliczeń.

Oto lista laureatów:

1 miejsce zajął Marek Pietruszka.
Nagrody dla zwycięzcy to:

• kupon 5000 zł na szkolenia ACCA, CIMA lub CFA w BPP Professional Education,

• konsultacja w zakresie przygotowywania dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej – nagroda ufundowana przez KarierawFinansach.pl,

• staż w kancelarii Skarbiec.biz w dziale offshore companies&banking.

Nagrody dodatkowe – kupony na szkolenia ACCA, CIMA lub CFA w BPP Professional Education o wartości 750 zł oraz weryfikację CV oraz listu motywacyjnego - otrzymują: Adam Kubicki i Sylwia Bartczak. Nagrody pocieszenia – książki o tematyce ekonomicznej oraz nośniki pamięci USB otrzymują: Milena Próchnicka, Dariusz Bogdanowicz, Janusz Nowak, Andrzej Bieniek, Eugeniusz Ruść, Marta Gluzicka, Magdalena Wiska.

12 czerwca br. odbyła się ceremonia wręczenia nagród.

Studia ukończyłem już dobrych parę lat temu, ale należę do tych osób, które lubią się cały czas dokształcać. Bardzo ucieszyłem się z nagrody, gdyż już od kilku lat planowałem zdobycie międzynarodowej kwalifikacji zawodowej, a nagroda jest dla mnie wystarczającym motywatorem, aby rozpocząć już teraz. Kupon szkoleniowy przeznaczę na szkolenia CIMA, gdyż ta kwalifikacja najlepiej wpisuje się w moje plany rozwoju zawodowego - mówi zwycięzca konkursu, Marek Pietruszka.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.