English info

Jak zdobyć etat na Canary Wharf?

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 16 czerwca 2012

Możliwość uczestniczenia w dużych, interesujących transakcjach i kosmicznie wysokie bonusy – to główne atuty wabiące młodych ludzi do pracy w największych bankach inwestycyjnych na świecie. Mekka europejskich finansistów – Londyn – przyciąga także coraz większą liczbę Polaków, którym niestraszny jest 100-godzinny tydzień pracy i konieczność realizacji powierzonych im zadań w zawrotnym tempie.

Jak zdobyć staż w jednym z londyńskich banków inwestycyjnych? I jak przekształcić go w stały etat? W tekście „Ciężka droga na Canary Wharf ” o tym, jak zwiększyć swoje szanse na pracę w tej branży w Londynie, pisze Szczepan Kita, który tę drogę już przebył.

W bieżącym wydaniu miesięcznika TREND przyglądamy się także ścieżce kariery menedżera – a dokładnie popularnym ostatnio studiom MBA. W artykule „MBA – najcenniejszy dyplom świata?” szukamy odpowiedzi na pytania, czy warto zdecydować się na tego typu studia, a jeśli tak – to którą uczelnię wybrać i jak zdobyć fundusze konieczne do uzyskania dyplomu.

Temat kariery poruszyliśmy także w rozmowie z prof. Leszkiem Balcerowiczem – prawdopodobnie najsłynniejszym polskim ekonomistą. Profesor opowiedział nam m.in. o tym, czym według niego należy kierować się, wybierając odpowiednią dla siebie ścieżkę kariery – a także zdradził, czym chciałby zajmować się zawodowo, gdyby nie zdecydował się być ekonomistą.