English info

Aplikuj do Wiosennej Szkoły Leszka Balcerowicza

Autor: Redakcja TREND

Data: 31 marca 2012

Jesteś studentem ekonomii, prawa, kulturoznawstwa czy iberystyki? To nieistotne! Jeśli  nie ukończyłeś 32 lat i interesują Cię tematy związane z ekonomią, polską i zagraniczną gospodarką, a myśl o wolności i społeczeństwie obywatelskim spędza Ci sen z powiek, to masz okazję się wykazać i spotkać podobnych sobie pasjonatów.

L.Balcerowicz

 W dniach 20-22 kwietnia 2012 r. (piątek-niedziela) w Warszawie odbędzie się VI edycja Wiosennej Szkoły Leszka Balcerowicza. Będzie to wyjątkowa okazja, by spotkać  najwybitniejszych polskich ekonomistów i znaleźć odpowiedź na pytanie: Co zrobić, aby więcej Polaków pracowało? Wykłady na ten temat poprowadzą: prof. Leszek Balcerowicz (FOR), prof. Urszula Sztanderska (UW), Agnieszka Chłoń-Domińczak (SGH), Ryszard Petru (PwC, TEP), Andrzej Rzońca (RPP) i Wiktor Wojciechowski (Invest-Bank, FOR).

Jak dołączyć do elitarnego grona absolwentów jedynej takiej szkoły w Polsce? Wystarczy napisać pracę konkursową pt. Czy należy podnosić wiek emerytalny w Polsce? (forma: artykuł prasowy, objętość tekstu: do 5 tys. znaków ze spacjami) oraz przesłać ją na adres e-mail: kontakt@for.org.pl do niedzieli 1 kwietnia 2012 r. wraz z załączonym formularzem zgłoszeniowym.

Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 30 najlepszych, a ich autorzy  bezpłatnie wezmą udział w Wiosennej Szkole Leszka Balcerowicza. Każdy uczestnik otrzyma dyplom, a najlepsze prace zostaną nagrodzone:  pierwsza nagroda to 2000 zł, druga – 1000 zł, a trzecia – 500 zł.

Szczegółowe informacje o Wiosennej Szkole Leszka Balcerowicza dostępne są na stronie Forum Obywatelskiego Rozwoju (www.for.org.pl), a o projekcie można również usłyszeć w TVN CNBC i Akademickim Radiu Kampus oraz przeczytać na łamach Dziennika Gazety Prawnej, portalu Forsal.pl i oczywiście miesięcznika TREND, którzy objęli patronat nad projektem.