English info

Wygoda na pierwszym miejscu

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 11 marca 2012

W najnowszym wydaniu miesięcznika TREND postanowiliśmy podejść do inwestowania od strony technicznej. Pytamy nie tyle o to, w co i kiedy zainwestować, lecz jak inwestować.

Rozwój polskiego rynku kapitałowego daje inwestorom indywidualnym nie tylko coraz większy wybór dostępnych instrumentów finansowych, lecz także coraz więcej możliwości w zakresie sposobu zawierania transakcji. Niedawno domy maklerskie zaczęły walkę o najbardziej mobilnego klienta, który jest gotów składać zlecenia za pomocą telefonu komórkowego.

Wprawdzie na razie nie można powiedzieć, że inwestowanie mobilne w Polsce jest standardem wśród inwestorów indywidualnych, jednak staje się coraz ważniejszą częścią oferty domów maklerskich. Większość z tych instytucji już teraz oferuje swoim klientom wygodne korzystanie z mobilnych aplikacji, umożliwiających nie tylko przeglądanie notowań i dokonywanie ich analizy, ale także zawieranie transakcji. Jak więc wygląda obecna oferta polskich domów maklerskich w zakresie mobilnego inwestowania? Odpowiedź w bieżącym numerze miesięcznika TREND.

W marcowym wydaniu TRENDu poruszymy też temat, który dotyczy nas wszystkich – deklaracje podatkowe. W ten obszar również wkracza nowoczesność – coraz popularniejsze wśród Polaków jest rozliczanie podatku przez Internet. Jednak jak pokazują dane, na e-deklaracje wciąż decyduje się jedynie niewielki odsetek z nas, mimo że korzyści z tej formy rozliczenia wydają się oczywiste. W bieżącym wydaniu miesięcznika piszemy, jak zamienić okienko urzędu skarbowego w wygodę domowego zacisza.

Marcowe wydanie miesięcznika TREND jest o tyle szczególne, że wraz z nim rozpoczynamy piąty rok wydawniczy. W imieniu całej redakcji dziękuję Wam, drodzy Czytelnicy, za spędzone z nami cztery lata. Dołożymy starań, aby warto było nas czytać także w kolejnych latach.