English info

„Grasz o staż” – sprawdź, co możesz wygrać!

Autor: Redakcja TREND

Data: 6 marca 2012

Studiujesz lub jesteś absolwentem, masz chęć rozwoju i energię by realizować swoje plany i aspiracje zawodowe? Weź udział w „Grasz o staż”, zdobądź punkty w grze o swoją karierę i wygraj płatne praktyki!

przewodnik

 

Trwa kolejna odsłona konkursu „Grasz o staż”. Tegoroczna oferta to 223 płatne praktyki, w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju oraz nagrody dodatkowe o łącznej wartości 150 000 zł.

 

 „Grasz o staż” to więcej niż konkurs - wielu laureatów wskazuje, że udział w konkursie to „wakacyjna przygoda”, która umożliwia zdobycie doświadczenia u cenionego pracodawcy, otwiera drzwi do dalszej kariery, a jednocześnie jest okazją do odbycia szkoleń i poznania wielu osób – wskazuje Anna Łukawska, koordynator „Grasz o staż” w PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers). Staże odbywać się będą w firmach, organizacjach rządowych i pozarządowych, agencjach reklamowych, domach mediowych i kancelariach prawnych na terenie całego kraju. Ich konkurencyjność wynika z merytorycznego przebiegu i gwarantowanego wynagrodzenia – dodaje Anna Łukawska.

 

W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy będą mogli wygrać praktyki w wielu branżach, takich jak audyt, biotechnologia, chemia, elektronika, energetyka, finanse, HR i szkolenia, IT i telekomunikacja, logistyka, nieruchomości, prawo i podatki, produkcja, reklama, sprzedaż, technologia żywności czy zarządzanie projektami. Podobnie jak w ubiegłym roku, jeden z laureatów odbędzie staż w Gabinecie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Szczegółowe informacje o Fundatorach, opinie i porady laureatów, oraz pakiet informacji o konkursie znajduje się w Przewodniku po 17. edycji „Grasz o staż” – broszurze, dostępnej w wersji elektronicznej pod linkiem http://www.grasz.pl/przewodnik/.

 

Na zwycięzców czekają także atrakcyjne nagrody, które mają na celu poszerzenie wiedzy i kompetencji. Wśród nich są m.in. tygodniowy intensywny program z Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrew w Wielkiej Brytanii, studia podyplomowe, kursy językowe, szkolenia specjalistyczne czy zestawy książkowe.

 

Dlaczego warto grać o staż? Konkurs pozwala sprawdzić się w wybranej przez siebie dziedzinie, a już samo rozwiązanie case’a stanowi niesamowite doświadczenie. Nieważne jest to, na których etapie konkursu się znajdziesz, na pewno nic nie stracisz, bo konkurs to tylko i wyłącznie inwestycja w samego siebie – wskazuje Aneta Wójcik – laureatka 16. edycji „Grasz o staż”.

 

W konkursie mogą wziąć udział studenci trzeciego i czwartego roku studiów I stopnia, trzeciego, czwartego bądź piątego roku studiów magisterskich, studenci studiów II stopnia, a także absolwenci, którzy nie ukończyli 30. roku życia – bez względu na kierunek, tryb czy rodzaj studiów.

 

Organizatorzy zachęcają zainteresowanych do rejestracji za pośrednictwem strony internetowej www.grasz.pl – wskazania preferowanych praktyk, uzupełnienia kwestionariusza CV i przesłania rozwiązań zadań konkursowych do 2 kwietnia 2012r. W ramach konkursu uczestnicy rozwiązują minimum 1, a maksymalnie 3 zadania z interesującej dziedziny.

 

Więcej informacji dostępne jest na www.grasz.pl, a bezpośredni kontakt z organizatorami jest także możliwy za pośrednictwem portalu Facebook (www.facebook.com/graszostaz).