English info

Ernst & Young rozpoczyna kolejne edycje konkursów dla studentów

Autor: Anna Pawliszewska

Data: 15 października 2011

Jak co roku Ernst & Young zaprasza studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych do udziału w konkursach EY Financial Challenger oraz EYe on Tax. W poprzednim roku akademickim w obu konkursach wzięło udział ponad 740 zespołów. Dzięki konkursom pracę w   Ernst & Young dostało ponad 20 osób. Do wygrania są też nagrody pieniężne, których pula w obu konkursach wynosi ponad 50 tys. zł. 

Zadania do obydwu konkursów przygotowywane są przez ekspertów z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Udział w konkursach gwarantuje studentom zdobycie cennego doświadczenia w zakresie doradztwa transakcyjnego i podatkowego. Jest doskonałą okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów, ponieważ uczestnicy konkursów zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalistom z branży.

- Poznać od podszewki przebieg transakcji, przekonać się jak wygląda codzienna praca na rynku fuzji i przejęć, poczuć emocje panujące podczas negocjacji z zarządzającymi dużymi firmami - tego wszystkiego można doświadczyć biorąc udział w jedynym tego rodzaju konkursie finansowym w Polsce. EY Financial Challenger to bezcenna możliwość zdobycia doświadczenia i poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Zachęcam wszystkich studentów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji – mówi Karol Kamiński z działu Doradztwa Transakcyjnego, zwycięzca VI edycji konkursu EY Financial Challenger.

Zajęcie pierwszego miejsca w konkursach daje możliwość odbycia płatnych praktyk w Ernst & Young            i może być początkiem obiecującej kariery w największej firmie doradczej w Polsce. Konkurs EYe on Tax składa się z trzech etapów, w których 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiązują kazusy prawne dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego. Agnieszka Tałasiewicz, Partner w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, zachęca do udziału w konkursie: EY on Tax to możliwość wygrania płatnych praktyk w naszej firmie i szansa na poznanie innych zespołów w czasie konkursu. Przechodząc przez wszystkie etapy rywalizacji studenci zawiązują znajomości, które procentują w przyszłości. Dzielą się też wiedzą i dobrze się bawią.  

W konkursie EY Financial Challenger startują również kilkuosobowe drużyny. Ich zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów. - Konkurs EY Financial Challenger na nowo odkrył dla mnie sens i znaczenie rynku fuzji i przejęć. Możliwość uczestniczenia we wszystkich etapach transakcji dała mi szansę zweryfikowania moich umiejętności i wiedzy z wielu dziedzin. Chciałbym móc podpowiedzieć kolejnym uczestnikom konkursu co decyduje o sukcesie, ale trudno jest mi wskazać jeden istotny czynnik. Ważna jest zarówno potrzeba dopasowania się do zmiennych warunków otoczenia, jak i właściwa reakcja na nowinki branżowe, znajomość i umiejętność zastosowania narzędzi analitycznych, a także zawsze trochę przeze mnie zaniedbywane umiejętności „miękkie” – mówi Michał Kwiatkowski, którego drużyna wygrała ubiegłoroczną edycję konkursu EY Financial Challenger. 

- Konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger organizujemy od wielu lat. Uczestnicy wcześniejszych edycji konkursów, którzy pracują w Ernst & Young, aktywnie wspierają organizacje obecnych edycji, przygotowując coraz to bardziej interesujące i wymagające zadania  – mówi Anna Woźniak, Menedżer  ds. Rekrutacji w Ernst & Young. - Wielu uczestników konkursów podkreśla też, że do udziału zachęciły ich cenne nagrody pieniężne i rzeczowe. W EYe on Tax zwycięska drużyna zdobywa 20 000 pln, a w konkursie EY Financial Challenger - zespół zajmujący I miejsce - 24 000 pln, II miejsce - 8 000 pln – dodaje Anna Woźniak.

Zgłoszenia do konkursu EYe on Tax i EY Financial Challenger przyjmowane są do 18 listopada br. Więcej informacji na stronach www.ey.com.pl/EYe_on_Tax i www.ey.com.pl/Challenger