English info

Piotr Szczepankowski: Wycena i zarządzanie wartością przedsiębiorstwa

Autor: Jakub Domagalski

Data: 25 maja 2008

Wycena i zarządzanie wartością przedsiębiorstwa, Piotr Szczepankowski, PWN, C. 52,90 zł

Już od pewnego czasu Wydawnictwo Naukowe PWN publikuje pod nazwą FFF serię książek dotyczących szeroko rozumianych finansów. Bardzo duża oferta PWN pozwala nam na wybranie najlepszych pozycji. Wiedza, jaką możemy zdobyć dzięki ich lekturze, stanie się co najmniej początkiem drogi ku poznaniu świata nie tylko od strony teorii finansów.

W majowym wydaniu TRENDU poprzeczka jest ustawiona wysoko, ponieważ Wycena i zarządzanie wartością przedsiębiorstwa jest zaawansowaną częścią tajników finansów i inwestowania. Jest to książka dla bardziej doświadczonych miłośników analizy fundamentalnej, której rdzenną częścią jest wycena przedsiębiorstwa. Ciekawym elementem książki jest wykaz najważniejszych, enigmatycznych skrótów, bez którego trudno jest się po książce poruszać. Niemniej jednak doświadczeni adepci sztuki inwestowania powinni sobie poradzić.

Co można znaleźć w dalszej części książki?
Otóż autor przedstawia najważniejsze metody wyceny, koncentruje się na metodzie zdyskontowanych przepływów pieniężnych, metodach porównań rynkowych oraz modelu Blacka - Scholesa. Z lektury książki można dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych informacji, a tak duża dawka wiadomości o teoriach wycen przedsiębiorstw z pewnością przyczyni się do dobrych wyników podczas dokonywania inwestycji. Podsumowując, Wycena i zarządzanie wartością przedsiębiorstwa z pewnością skłoni do puszczenia wodzy fantazji o tej trudnej sztuce - i to nie tylko studentów, ale również inwestorów indywidualnych z silnym zacięciem do zaawansowanych metod poznawania wartości przedsiębiorstwa.