English info

Wydarzenia

Najnowsze artykuły:
12 listopada 2009
Paulina Kupis

30 września ruszył Catalyst – nowy system autoryzacji i obrotu dłużnymi instrumentami finansowymi. Platformaprowadzona jest przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz BondSpot S.A.( dawniej MTS –CeTO S.A.) Jest to pierwszy zorganizowany rynek w Polsce i w Europie Środkowo–Wschodniej, na którym dokonuje się wtórnego obrotu obligacjami korporacyjnymi i samorządowymi.

12 lutego 2009
Jarosław Dębecki

Zdziwienie i zaskoczenie ogarnęło wszystkich na wieść o rozprzestrzenieniu się kryzysu z sektora finansowego na branżę samochodową. Trzej giganci z Detroit - Daimler Chrysler, General Motors i Ford – firmy o długiej tradycji, dające zatrudnienie dla setek tysięcy osób i stanowiące jeden z filarów amerykańskiej gospodarki, chylą się ku upadkowi. Czy kryzys, który rozwija się na naszych oczach spowoduje upadek firm samochodowych, które już dawno wpisały się w legendę Ameryki samochodami takimi jak: Ford Mustang, Jeep Wrangler czy Dodge Challanger?

15 grudnia 2008
Jarosław Dębecki

Wydarzenia, jakich stajemy się świadkami, to nie tylko doskonała możliwość obserwacji jak działają obecne rynki finansowe. Obserwujemy jak tworzy się nowy układ sił ekonomicznych i historia, której za kilka lat będą uczyć na uczelniach ekonomicznych.

12 grudnia 2008
Artur Szczepkowski

Grudzień jest miesiącem, w którym dzieci czekają na prezenty od Świętego Mikołaja. Nie wiedzą jednak, że Mikołaj musi najpierw przyjść do inwestorów, aby wszystkie życzenia się spełniły.

12 grudnia 2008
Jarosław Dębecki

Konfetti wystrzelone z okazji wygrania wyborów prezydenckich w USA przez Baracka Obamę nie zdążyło jeszcze opaść, a już rozpoczął się wyścig o to, kto pierwszy wyśle gratulacje prezydentowi elektowi, kto pierwszy uściśnie mu dłoń i kto pierwszy będzie go gościł w swoim kraju. Radość ogarnęła wszystkich bez wyjątku. Nawet Rosja liczy na poprawienie stosunków, które uległy pogorszeniu podczas prezydentury G. W. Busha. Wszystkie kraje upatrują benefitów związanych z kadencją 44. prezydenta USA.

Pozostałe artykuły: