English info

Letnie Seminarium Ekonomiczne 2011

Autor: Instytut Misesa

Data: 16 lipca 2011

Tegoroczne Seminarium odbędzie się w dniach 09-11 września 2011 w miejscowości Czeszów k/o Wrocławia, hotel „Niezły Młyn”.

instytutmisesa logo

Letnie Seminarium Ekonomiczne jest kontynuacją cyklu Letnich Seminariów Austriackich, pod nową, bardziej przystępną dla mediów nazwą.

Seminarium to niepowtarzalny w skali kraju trzydniowy cykl wykładów, warsztatów i dyskusji poświęconych austriackiej szkole ekonomii i możliwość osobistego kontaktu z najlepszymi w Polsce znawcami teorii austriackiej. Prelegenci traktują swoje wystąpienia jako wstęp do dyskusji, a nie wykład ex cathedra. Wzorem są tu wiedeńskie seminaria Ludwiga von Misesa, w których debatę wykorzystywano jako istotne narzędzie poznawania prawdy zarówno przez ekspertów, jak i początkujących adeptów ekonomii austriackiej.

Tematem przewodnim tegorocznego Seminarium jest zmienność gospodarcza i ryzyko:

Zmienność gospodarcza i ryzyko od zawsze stanowiły wyzwanie dla teorii ekonomii. W ostatnim czasie kryzys gospodarczy rozprzestrzenił się z rynków komercyjnych i bankowych na rynek długu publicznego. Głównie dlatego na tegorocznym Seminarium podejmiemy takie kwestie jak zarządzanie ryzykiem, kryzys w strefie euro, alternatywne sposoby inwestowania, czy wpływ systemu bankowego na stabilność makroekonomiczną.

Uczestnicy Seminarium będą mogli przystąpić do kolejnego egzaminu w ramach Akademii Misesa. Zaliczenie egzaminu umożliwia podjęcie ścisłej współpracy z Instytutem. Tematy i zakres materiału podamy po 20 czerwca.

Goście specjalni

  • Prof. dr hab. Witold Kwaśnicki. Kierownik Zakładu Ogólnej Teorii Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, szef Rady Naukowej Instytutu Misesa.
  • Dr Philipp Bagus, wychowanek prof. J. Huerty de Soto, docent na Uniwersytecie Juana Carlosa w Madrycie, autor m.in. książki Tragedia euro
  • Cynik9, autor bloga DwaGrosze.com, właściciel serwisu TwoNuggets.com, przedsiębiorca, popularyzator niezależnego, zdroworozsądkowego inwestowania. Na razie nasz gość pozostanie pod pseudonimem.

Wykładowcy

  • dr Mateusz Machaj
  • dr Jan Iwanik
  • Maciej Bitner
  • Juliusz Jabłecki
  • Mateusz Benedyk

Więcej informacji na temat seminarium dostępne na stronie: http://mises.pl/projekty/letnie-seminarium-austriackie/letnie-seminarium-ekonomiczne-2011/