English info

Stypendium z Wyboru - daj się wybrać!

Autor: Fundacja Absolvent.pl

Data: 26 maja 2011

Coraz mniej czasu na głosowanie i ocenianie uczestników stypendium z wyboru "Stypendium z Wyboru - daj się wybrać!".

fundacja absolventpl

Trwa głosowanie na najlepszych uczestników "Stypendium z Wyboru". Jest to inicjatywa Fundacji Absolvent.pl, skierowana do wszystkich studentów i absolwentów do roku po ukończeniu studiów. Głosowanie jest jednak otwarte – głos może oddać na swoich faworytów każdy.

Stypendium z Wyboru umożliwia ambitnym, młodym ludziom pokonanie barier finansowych, stojących na drodze do realizacji ich celów edukacyjnych i zawodowych. Jest to jedyne tego rodzaju stypendium dla studentów i absolwentów.

Wszystkie prace aplikacyjne można obejrzeć, ocenić i wesprzeć głosem na stronie www.stypendiumzwyboru.pl.

W Stypendium z Wyboru wzięli udział studenci i absolwenci z całej Polski, oraz ze wszystkich kierunków studiów – od humanistycznych, przez ekonomiczne, po inżynieryjne. Inicjatywa cieszy się wyjątkowo dużą popularnością, zarówno wśród kandydatów, jak i głosujących:

"Zaskoczyła nas ilość osób aplikujących do Stypendium z Wyboru- spłynęło ponad 360 prac! Nie sądziliśmy również, że uczestnicy będą się tak fajnie promować. Pomysłowość nie zna granic – niektórzy nawet rozklejają promocyjne naklejki na znakach drogowych, inni szaleją na portalach społecznościowych - mówi Katarzyna Godlewska, Prezes Fundacji Absolvent.pl – Dzięki tak dużej determinacji kandydatów, oddano już ponad 50 tys. głosów, a to dopiero połowa głosowania" - dodaje

Uczestnicy programu aplikują o stypendia w wielu, często bardzo oryginalnych formach:

  • Filmików,
  • animacji,
  • prezentacji,
  • wierszy,
  • esejów,
  • pokazów zdjęć,
  • piosenek… i wielu innych.

Trwająca obecnie faza głosowania zakończy się 5 czerwca 2011 r. Do tego dnia każdy mający dostęp do Internetu może głosować i oceniać swoich faworytów w skali od 1 do 5 punktów. Zostań jurorem w Stypendium z Wyboru i oceniaj, komu należą się jakie noty. Weź udział w zabawie i pomóż w zdobyciu stypendium! To Ty decydujesz, kto stanie na podium!

Stypendium z Wyboru to pierwszy na polskim rynku program stypendialny dla studentów i absolwentów, w którym przyznanie środków nie zależy od wyników w nauce czy sytuacji materialnej uczestników. Decydują - ich kreatywność, ambicja i determinacja w dążeniu do rozwoju zawodowego oraz liczba i wysokość głosów w otwartym głosowaniu internautów.

Faza głosowania potrwa do 5 czerwca 2011 r. Stypendium otrzymają te osoby, które zdobędą największą i najwyższą liczbę głosów.

Mecenasi zapewnili pulę nagród w wysokości 40500 zł (firmy, które wspierają młodych ludzi w dążeniu do doskonalenia umiejętności i zdobywania nowych kompetencji). Stypendium otrzyma tyle najlepszych osób, na ile starczy pieniędzy z puli. Akcję wsparły: Polska Rada Biznesu, MDDP, Hewlett Packard, Provimi, MediaCap, Palio, Pomost Consulting, Sodexo, oraz PwC.

 


KONTAKT DLA MEDIÓW:

Fundacja Absolvent.pl

Katarzyna Godlewska - kom. 607 181 010, kasia.godlewska@absolvent.pl