English info

Druga Ogólnopolska Konferencja ,,Nieodkryte Przestrzenie Biznesu'' – odkryj nowe możliwości!

Autor: Redakcja Trend

Data: 14 maja 2011

Jak zmieniła się Japonia po trzęsieniu ziemi? Na co zwrócić uwagę negocjując z chińskim kontrahentem oraz jak się zachować w kontaktach z australijskim partnerem biznesowym? Jak wygląda rynek papierów wartościowych w Kenii? A jaki klimat do inwestowania panuje w Zambii.

Na te oraz wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć studenci i naukowcy w trakcie Drugiej Ogólnopolskiej Konferencji ''Nieodkryte Przestrzenie Biznesu''. Jest to już druga edycja projektu, który został zapoczątkowany przez członków Koła Naukowego Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie wiosną 2010 r. Tym razem do współpracy zostali zaproszeni studenci z kół naukowych handlu zagranicznego z Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Nieodkryte Przestrzenie BiznesuProjekt ma na celu przybliżenie studentom polskich uczelni możliwości biznesowych, jakie oferują często egzotyczne kraje. Koncepcja konferencji opiera się zarówno na wystąpieniach studentów, jak również i na spotkaniach z ekspertami z danego obszaru geograficznego lub kulturowego.

Druga Ogólnopolska Konferencja '' Nieodkryte Przestrzenie Biznesu'' rozpocznie się 17 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Nasi goście specjalni - Sławomir Winiecki – twórca InvestAfrica.pl, a także dr Konrad Czernichowski – publicysta Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego, odpowiedzą na nurtujące wiele osób pytania: jak i w co inwestować w Afryce? Skupią się szczególnie na dwóch, bardzo interesujących krajach, o których rzadko myśli się w kategoriach biznesowych – na Zambii i Kenii.

Dwa dni później odbędzie się gdańska edycja konferencji, która jest zaplanowana na 18-19 maja. Przez te dwa dni studenci będą odkrywać wspólnie Australię. Pierwszego dnia przewidziane są dwa wystąpienia kadry naukowej Uniwersytetu Gdańskiego. Pierwsza prezentacja będzie dotyczyła specyficznej struktury handlu zagranicznego, jaka występuje w Australii. Zostanie ona wygłoszona przez prof. Żołądkiewicz z Wydziału Ekonomicznego – specjalistę w zakresie handlu zagranicznego i międzynarodowych relacji biznesowych. Drugie wystąpienie zaprowadzi słuchaczy w świat kultury i zapozna ich ze sztuką Aborygenów. To spotkanie poprowadzi prof. Bęben z katedry Etnologii, który aż dwadzieścia lat przebywał w Australii i od lat zafascynowany jest tym krajem. Pierwszy dzień konferencji zakończy się warsztatami tanecznymi Melbourne shuffle dance (jest to taniec nowoczesny, klubowy, którego kolebką jest właśnie Australia) przygotowanymi przez grupę taneczną Jump Style Gdańsk oraz warsztatami kulinarnymi, które będą doskonałą okazją do skosztowania regionalnych przysmaków. Natomiast drugi dzień konferencji będzie poświęcony prezentacjom studenckim. Konferencję otworzą gospodarze swoim wystąpieniem na temat zwyczajów negocjacyjnych jakie panują w Australii, a później oddadzą głos swoim gościom z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Podsumowanie projektu, a zarazem ostatnia część będzie miała miejsce 23 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestnictwo w konferencji będzie świetną okazją do bliższego poznania takich państw jak Mongolia, Japonia czy Chiny. Prelegenci biorący udział w projekcie skupią się zarówno na podejściu ekonomicznym, jak i kulturowym. Nie zabraknie zarówno praktycznych wiadomości gospodarczych, jak i przydatnych wskazówek dotyczących nawiązywania kontaktów biznesowych. Konferencję uświetni obecność gości specjalnych: dr Joanny Wardęgi z Instytutu Konfucjusza w Krakowie oraz Tegshjargala Tumen z Ambasady Mongolii w Polsce. 23 maja w Krakowie nie może zabraknąć nikogo, kto fascynuje się kulturą i gospodarką Azji. Wiadomości uzyskane w trakcie konferencji będzie można wykorzystać w trakcie Dni Negocjacji organizowanych przez Naukowe Koło Psychologiczne UEK w dniach 24-27 maja.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: www.nieodkryte-przestrzenie-biznesu.blogspot.com oraz na profilu na Facebooku www.facebook.com/konferencjaNPB