English info

LIDERIADA - wejdź na nowy poziom przywództwa!

Autor: LIDERIADA

Data: 2 maja 2011

Pierwsza z cyklu corocznych konferencji LIDERIADA pod hasłem „Nabierz wiatru w żagle” to okazja do udziału w wyjątkowym spotkaniu z liderami biznesu. Program tegorocznej konferencji opiera się na trzech filarach autentycznego przywództwa: wizji, pasji i poczuciu sensu działania. Stanowią one podstawę przywództwa XXI wieku, „wewnętrzny kompas” lidera, który wyniesie go na szerokie wody.

Lideriada

Idea spotkania zrodziła się w odpowiedzi na wyzwania stojące przed współczesnymi liderami oraz ze względu na rosnącą potrzebę rozwoju silnych osobowości liderów biznesu XXI wieku. Założeniem konferencji jest połączenie najnowszej wiedzy z zakresu przywództwa, dostarczanej przez zagranicznych mówców oraz doświadczeń polskich praktyków biznesu. Prelegentami będą Marshall Goldsmith i David Neenan - światowe autorytety w rozwoju przywództwa.


Marshall Goldsmith

Marshall Goldsmith został nazwany przez magazyn Forbes “jednym z pięciu najbardziej uznanych coach-managerów najwyższego szczebla”, a magazyn Leadership Excellence określa go mianem „jednego z pięciu największych myślicieli w dziedzinie przywództwa”. Marshall Goldsmith jest autorem wielu bestsellerów z zakresu zarządzania, które sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad 25 języków. Economist (UK) ogłosił go “najbardziej wiarygodnym doradcą kadry zarządzającej w nowej erze biznesu”. Ostatnia jego książka, pt. „Pozytywne nastawienie. Jak uzyskać, utrzymać lub odzyskać swoje MOJO” wydana w lutym 2010 została uznana za jeden z 10 najlepiej sprzedających się tytułów przez New York Times oraz Wall Street Journal.

Goldsmith podkreśla w niej, jak ważne w życiu zawodowym i prywatnym jest odnalezienie sensu i szczęścia. Mojo – pozytywne nastawienie do czynności wykonywanej w danej chwili, które wynika z naszego wewnętrznego stanu ducha sprawia, że pracujemy z pasją i dużym zaangażowaniem. Przejawia się ono w harmonii pomiędzy wewnętrznymi uczuciami, a tym, co pokazujemy na zewnątrz. Jeżeli w codziennych czynnościach odnajdujemy szczęście, cel, satysfakcję, wdzięczność a przy okazji uczymy się nowych rzeczy to z pewnością jesteśmy ludźmi sukcesu. Jednak najistotniejszym elementem przywództwa jest umiejętność wnikliwego spojrzenia w siebie, zdiagnozowanie deficytów i zmiana dotychczasowych sposobów myślenia i zachowania. Wielu z nas upatruje przeszkód dla własnego rozwoju w otoczeniu, zapominając, że aby poprawić jakość życia należy zmienić siebie. Szczerość, optymizm i przejęcie inicjatywy skutkują osiągnięciem sukcesu zawodowego i osobistego.


David Neenan

David Neenan jest właścicielem firmy The Neenan Company, która projektuje i konstruuje biurowce, kompleksy medyczne i budynki przemysłowe przy użyciu pionierskiej metody Archistruction@, sprzyjającej polepszeniu współpracy. Znany jest z wykładów, konsultacji biznesowych i seminariów „Business & You” w USA, które prowadzi w Europie (także w Polsce) oraz na Dalekim Wschodzie. Jest też autorem licznych artykułów na temat efektywnego zarządzania oraz współautorem książki pt. „Evergreen. Biznes to gra nieustannych powrotów”.

Autor twierdzi, że dziś nieustanny rozwój lidera to konieczność. Współczesny przywódca powinien jak „enzym” zmieniać się wraz z otoczeniem, ponieważ bycie „katalizatorem”, który zmienia innych, a nie siebie już nie wystarcza. Aktualnie kluczem przywództwa nie jest to, jak liderzy radzą sobie z ludźmi, lecz to, w jaki sposób radzą sobie ze sobą. Opanowanie emocji i lęku w trudnych sytuacjach, zachowanie przysłowiowej „zimnej krwi” wpływa na skuteczność i wynika z samoświadomości – głębokiej wiary w siebie i własne umiejętności. Jasność umysłu jest rezultatem polegania jedynie na własnych ocenach i wynika z pewności swoich celów, wartości i zadań. Wewnętrzna jedność i precyzyjna odpowiedź na pytanie – kim jestem, zwiększają siłę oddziaływania na innych. A pokora i zachowanie dystansu do wydarzeń sprawia, że lider ma szansę przyjrzenia się im z innej, świeżej perspektywy i odkrycia nowych sposobów działania. Skuteczny menedżer musi patrzeć poza horyzonty innych, powinien każdego dnia doświadczać głębokiego poczucia sensu wykonywanych zadań, musi widzieć więcej, przewidywać i reagować bezzwłocznie. Musi także doceniać porażki i wyciągać z nich wnioski, ponieważ kryzysy prowadzą do zmiany dotychczasowego sposobu myślenia i działania, są bodźcem do rozwoju.

 


Jak mówi Lucyna Wiskowska – założycielka Instytutu Lidera i pomysłodawczyni LIDERIADY „Żyjemy w czasach olbrzymiego tempa, pogoni za wygodnym życiem oraz coraz bardziej powierzchownych relacji międzyludzkich, a jednocześnie tak bardzo potrzebujemy poczucia sensu i spełnienia w tym co robimy. Bycie liderem staje się coraz trudniejsze i wymagające. Podczas naszej konferencji chcemy wrócić do źródła tego, co stanowi o wielkości lidera. Zaprosiliśmy gości, którzy dokonali rzeczy pozornie niemożliwych, żyją z pasją i entuzjazmem oraz mają poczucie sensu tego, co robią. Uczestnicy będą mieli okazję poszukać tych jakości u siebie i przekonać się, że 'biznes z sercem' nie tylko jest możliwy, ale wynosi przywództwo na całkiem nowy poziom”.

 

LIDERIADA kierowana jest do przedsiębiorców, a także do tych, którzy są zainteresowani rozwojem jako liderzy. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszą wiedzą, przekazaną przez wybitne autorytety z dziedziny przywództwa oraz czerpać inspirację z przedstawionych doświadczeń polskich praktyków biznesu. Dzięki udziałowi w konferencji uzyskają możliwość przełożenia nowo nabytej wiedzy na osobistą sytuację zawodową, a także będą mieli okazję do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami konferencji. Ambicją organizatorów jest wspomaganie liderów w budowaniu ich osobistego autorytetu.

 

7 CZERWCA 2011

WARSZAWA, Centrum EXPO XXI

www.lideriada.pl

LIDERIADA na Facebooku