English info

Rozstrzygnięcie konkursu Ernst&Young Financial Challenger

Autor: Redakcja Trend

Data: 1 maja 2011

Zakończyła się siódma edycja konkursu Ernst & Young Financial Challenger. Program realizowany jest jako wieloetapowy, ogólnokrajowy konkurs oparty na cyklu studiów przypadku. Uczestnicy mieli możliwość zmierzyć się z zadaniami stawianymi profesjonalistom z branży finansowej, a tym samym zdobyć cenne doświadczenie praktyczne, będące uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobywanej na uczelniach.

AlchemicyEYFC2011

Do ogólnopolskiego finału konkursu zakwalifikowało się  10 drużyn, których zadaniem było wcielenie się w rolę doradców transakcyjnych wspierających fikcyjnego klienta w procesie przejęcia spółki. W ramach studium przypadku studenci musieli przygotować wycenę mnożnikową nabywanej spółki, przeprowadzić badanie due diligence i zastosować wykryte korekty do wyceny. Wszystkie prace zostały przedstawione w prezentacji przedstawicielom spółki, podczas której została ustalona strategia negocjacyjna. Najbardziej wymagające było wynegocjowanie korzystnych warunków umowy z właścicielami przejmowanej spółki. W rolę sprzedających wcielili się zaproszeni goście: Prezes Rafał Brzoska z Integer.pl S.A.,Prezes Jakub Zabłocki z X-Trade Brokers Dom Maklerski SA oraz eksperci z Działu Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young.

Tegoroczną edycję konkursu wygrała czteroosobowa drużyna „Alchemicy”, w skład której weszli studenci SGH: Michał Kwiatkowski, Julia Sawińska, Michał Chabowski i Mateusz Tycner. Zwycięzcy, oprócz nagród finansowych i rzeczowych, będą mieć możliwość odbycia  płatnych praktyk w Ernst & Young.

Laureaci i uczestnicy konkursu stanowią liczną grupę wśród pracowników działów doradztwa transakcyjnego, biznesowego oraz audytu firmy Ernst & Young. Z finalistami oraz  wyróżniającymi się uczestnikami drugiego etapu kontaktujemy się osobiście proponując  udział w procesie rekrutacyjnym. Dzięki konkursowi studenci mają szansę rozpoczęcia kariery zawodowej i zdobywania pierwszych, cennych doświadczeń w największej firmie doradczej w Polsce – potwierdza Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w Ernst & Young.

Konkurs Ernst & Young Financial Challenger na nowo odkrył dla mnie sens i znaczenie rynku fuzji i przejęć. Możliwość uczestniczenia we wszystkich etapach transakcji dała mi szansę zweryfikowania moich umiejętności i wiedzy z wielu dziedzin, które poznawałem w toku studiów. Chciałbym móc doradzić kolejnym uczestnikom konkursu co decyduje o sukcesie, ale trudno jest mi  wskazać jeden istotny czynnik. Ważna jest zarówno potrzeba elastycznego dopasowania się do zmiennych warunków otoczenia, jak i właściwa reakcja na nowinki branżowe, znajomość i umiejętność zastosowania narzędzi analitycznych a także  zawsze trochę przeze mnie zaniedbywane umiejętności „miękkie”. Wszystkie te elementy niewątpliwie są ważne, ale zdobyte doświadczenie dowodzi też, że nawet słabsze umiejętności nie przeszkodzą w wygranej o ile ma się świetnie zgrany zespół! Gwarantowana jest natomiast  frajda i dobra atmosfera podczas konkursu – mówi Michał Kwiatkowski ze zwycięskiej drużyny „Alchemicy” z SGH.

Więcej informacji na stronie: http://www.ey.com/PL/pl/Careers/Students/Programs/EY-Financial-Challenger

Ernst & Young  to jedna z wiodących międzynarodowych korporacji świadczących profesjonalne usługi doradcze. Ernst &Young w Polsce to ponad 1300 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju. Ernst & Young jest audytorem prawie 20% przedsiębiorstw znajdujących się na liście 1000 największych światowych firm magazynu Business Week. Jest też światowym liderem w dziedzinie doradztwa podatkowego. Firma świadczy usługi w zakresie: audytu, doradztwa biznesowego, księgowości, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, ulg i dotacji inwestycyjnych, doradztwa na rynku nieruchomości oraz szkoleń.

Kontakt:

 

Anna Pawliszewska

Public Relations

tel. 22 557 6420

Anna.Pawliszewska@pl.ey.com