English info

Stypendium z Wyboru – daj się wybrać!

Autor: Fundacja Absolvent.pl

Data: 6 marca 2011

Stypendium z Wyboru to inicjatywa Fundacji Absolvent.pl. Umożliwia spełnienie marzeń edukacyjnych, osobistych i zawodowych studentów i absolwentów, którzy mają głowę pełną pomysłów, jednak brakuje im środków do ich realizacji.

stypendium z wyboru

Dzięki konkursowi stypendialnemu ambitni młodzi ludzie mogą spełniać swoje cele, pomimo bariery finansowej. Studia to ten moment kiedy rozwijamy swoje pasje, uczymy się i zdobywamy świat. Dla takich osób skierowane jest Stypendium z Wyboru. O tym, komu zostanie przyznane nawet do 5.000 zł decyduje demokratyczne głosowanie.

Uczestnik Stypendium z Wyboru sam określa ile pieniędzy potrzebuje, i na jaki cel chce je przeznaczyć. Swój wybór należy umotywować w jak najciekawszy sposób. Jest to swoisty list motywacyjny. Może być w formie filmiku, eseju, wideo prezentacji, prezentacji czy montażu zdjęć. Im bardziej atrakcyjna forma zaprezentowania się, tym więcej głosów można uzyskać.

Spełnianie marzeń jest możliwe dzięki dotacjom Mecenasów. Są to firmy, które wspierają młodych ludzi i inwestują w ich przyszłość. Dotacje zbierane są do wspólnej, ciągle rosnącej puli. Im więcej pieniędzy się w niej znajdzie, tym więcej najlepszych osób zostanie obdarowanych.

Stypendium z Wyboru składa się z fazy aplikacji, która trwa do 24.04.2011, i fazy głosowania - od 30.04.2011 do 05.06.2011. Wyniki zostaną podane po podliczeniu głosów.

www.stypendiumzwyboru.pl