English info

FUNDACJA FOR ZAPRASZA NA JESIENNĄ SZKOŁĘ LESZKA BALCEROWICZA

Autor: Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju

Data: 26 października 2010

Już po raz trzeci Fundacja FOR organizuje seminarium adresowane do studentów, tegorocznych absolwentów i doktorantów, interesujących się zagadnieniami związanymi ze współczesną gospodarką. Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza to wyjątkowa okazja do spotkania ze znanymi ekonomistami oraz wygrania nagród pieniężnych. Na zainteresowanych czeka 30 miejsc.

jslb

Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza to trzydniowe seminarium organizowane pod hasłem: „Jak uzdrowić finanse publiczne w Polsce?”, które odbędzie się w dniach 26-28 listopada 2010 r. (piątek-niedziela) w Warszawie. Jego celem jest zwiększenie wiedzy jej uczestników w zakresie najważniejszych zagadnień współczesnej ekonomii, a w szczególności w zakresie finansów publicznych.

Leszek BalcerowiczW ramach seminarium odbędą się spotkania i wykłady, które poprowadzą:

  • prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Fundacji FOR,
  • Jakub Borowski, Główny Ekonomista Invest-Banku, Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie,
  • Ignacy Morawski, Ekonomista WestLB Polska,
  • Ryszard Petru, Ekonomista,
  • Marek Rozkrut, Dyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki
    w Ministerstwie Finansów,
  • Andrzej Rzońca, Członek Rady Polityki Pieniężnej, współpracownik Fundacji FOR,
  • Wiktor Wojciechowski, Ekonomista Fundacji FOR.

Kto może wziąć w niej udział?

Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza jest adresowana do studentów wszystkich lat
i kierunków studiów oraz do tegorocznych absolwentów (do 26 roku życia), a także doktorantów
(do 32 roku życia), którym nieobce są sprawy polskiej i światowej gospodarki.

Aby wziąć udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza, należy:

1. Napisać pracę pt. Ciąć wydatki czy podnosić podatki – którędy wiedzie droga do zdrowych finansów publicznych w Polsce?” (forma: artykuł prasowy, objętość tekstu: do 5 tys. znaków ze spacjami, czcionka 12, Times New Roman),

2. Przesłać swoją pracę na adres e-mailowy Fundacji FOR: info@for.org.pl do dnia 15 listopada 2010 r. (poniedziałek) wraz z załączonym FORMULARZEM ZGŁOSZENIOWYM. W tytule e-maila należy wpisać: „Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza”.

Spośród nadesłanych prac zostanie wyłonionych 30 najlepszych esejów, a ich autorzy zostaną zakwalifikowani do udziału w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza. O wynikach zostaną oni poinformowani mailowo i telefonicznie do dnia 22 listopada 2010r.

Jakie są nagrody?

Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymają certyfikaty, a autorzy najlepszych esejów zostaną nagrodzeni: I nagroda - 2000 zł, II nagroda – 1000 zł, III nagroda – 500 zł. Nagrody ufundowała firma BIOFARM Sp. z o.o. z Poznania.

Jakie są warunki uczestnictwa?

Udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza jest bezpłatny. Organizator zapewnia wyżywienie, a osobom spoza Warszawy zwraca koszty dojazdu (do 100 zł) oraz zapewnia nocleg w hotelu, w którym będzie odbywało się seminarium.

W tegorocznym seminarium nie mogą wziąć udziału osoby, które uczestniczyły już w warsztatach Jesiennej Szkoły w 2009 r. i Wiosennej Szkoły w 2010 r.

Każdy uczestnik powinien zapoznać się z REGULAMINEM.

Więcej informacji: http://www.for.org.pl/pl/Jesienna-Szkola-Leszka-Balcerowicza-2010

Osoba do kontaktu:

Emilia Legieta

Fundacja FOR, Al. J.Ch. Szucha 2/4 lok. 20, 00-582 Warszawa
Tel. 22 427 40 11, kom. + 48 691 232 993, e-mail: emilia.legieta@for.org.pl

Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) została założona w 2007 roku
przez prof. Leszka Balcerowicza (wyłączny fundator). Jej głównym celem jest wspieranie działalności społecznej, naukowej i oświatowej sprzyjającej rozwojowi  instytucji demokratycznych w Polsce, a także wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego i wzrost zaangażowania obywateli w działania przyczyniające się do rozwoju kraju. Fundacja FOR jest obecnie ważnym think tankiem, aktywnie uczestniczącym w życiu społeczno-ekonomicznym Polski i Europy. Jako inicjator Koalicji na rzecz zmniejszenia długu publicznego uruchomiła licznik długu na ekranie w centrum Warszawy oraz na stronie www.dlugpubliczny.org.pl.