English info

EY Financial Challenger

Autor: Ernst & Young

Data: 20 października 2010

EY Financial Challenger  trampoliną do kariery w największej firmie doradczej w Polsce. Rusza siódma edycja konkursu Ernst & Young dla studentów.

ZdjecieEYFCFY10

Eksperci z działu Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young po raz kolejny przygotują zadania dla studentów biorących udział w konkursie EY Financial Challenger. Konkurs, skierowany do studentów wydziałów ekonomicznych i finansowych, jest doskonałą okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej.

Konkurs EY Financial Challenger oparty jest na cyklu studiów przypadku, które pozwolą uczestnikom zmierzyć się z zadaniami stawianymi profesjonalistom z branży, a tym samym zdobyć cenne doświadczenie będące uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów. Studenci będą uczestniczyć w transakcjach, doradzać klientom, poszukiwać optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów. W kilkuosobowych zespołach przeprowadzą transakcje sprzedaży lub kupna spółki, wykonają jej wycenę i przygotują analizy finansowe. Będą odpowiedzialni za podejmowanie strategicznych decyzji i przekonanie klienta do swoich racji. Zwycięstwo w konkursie, oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych i pieniężnych, daje przede wszystkim możliwość odbycia płatnych praktyk w Ernst & Young.

Konkurs to zderzenie wiedzy teoretycznej zdobywanej na wyższych uczelniach z rynkową praktyką transakcyjną – studenci mogą sprawdzić czy są przygotowani do codziennych wyzwań rynku M&A. Myślę, że konkurs EY Financial Challenger to jedyna w swoim rodzaju możliwość praktycznego ocenienia się. Dla każdego studenta jest to także szansa sprawdzenia czy rzeczywiście interesuje go ten fragment świata finansów oraz bardzo „bolesnego” uświadomienia sobie, ile jeszcze musi się nauczyć. Myślę, że to bardzo dobra rekomendacja na ostatni rok lub dwa lata studiów. Konkurs to również bilet wstępu na praktyki do zespołu Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young, a dla nas – jest to możliwość wybrania kilku nieoszlifowanych diamentów – mówi Bartłomiej Smolarek, Dyrektor w Dziale Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young.

Uczestnicy EY Financial Challenger podkreślają, że udział w konkursie motywuje ich do poszerzania swojej wiedzy w zakresie finansów przedsiębiorstw. Kolejnym krokiem są dla nich praktyki w Dziale Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young. W ubiegłym roku wielu finalistów konkursu znalazło zatrudnienie w naszej firmie. Dla większości z nich przygoda z Financial Challenger’em zakończyła się prawdziwym sukcesem – podjęciem pracy w największej firmie doradczej w Polsce – przekonuje Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w Ernst & Young. Top of Form

Uczestnictwo w konkursie można zgłaszać do 26 listopada br.

Więcej informacji na temat poszczególnych etapów konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie:

http://www.ey.com/PL/pl/Careers/Students/Programs/EY-Financial-Challenger

Ernst & Young  to jedna z wiodących międzynarodowych korporacji świadczących profesjonalne usługi doradcze. Ernst &Young w Polsce to ponad 1300 ekspertów pracujących w 6 biurach na terenie kraju. Ernst & Young jest audytorem prawie 20% przedsiębiorstw znajdujących się na liście 1000 największych światowych firm magazynu Business Week. Jest też światowym liderem w dziedzinie doradztwa podatkowego. Firma świadczy usługi w zakresie: audytu, doradztwa biznesowego, księgowości, doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, ulg i dotacji inwestycyjnych, doradztwa na rynku nieruchomości oraz szkoleń.

 

Kontakt:

 

Anna Woźniak                                                     Anna Pawliszewska

Menedżer ds. Rekrutacji                                        Public Relations

tel.  22 557 6136                                                 tel. 22 557 6420

Anna.Wozniak@pl.ey.com                                    Anna.Pawliszewska@pl.ey.com

 

partnerzy konkursu

patroni medialni