English info

Ruszają edycje konkursów Ernst & Young dla studentów!

Autor: Ernst & Young

Data: 20 października 2010

Ruszają  edycje konkursów Ernst & Young dla studentów. Zacznij poziom wyżej!

Eksperci z działu Doradztwa Podatkowego i Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young po raz kolejny przygotują zadania dla studentów biorących udział w ogólnopolskich konkursach EYe on Tax oraz EY Financial Challenger. Konkursy skierowane są do studentów kierunków ekonomicznych, finansowych oraz - w przypadku EYe on Tax – kierunków prawniczych.

Obydwa konkursy są doskonałą okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej w interaktywnych studiach przypadku przygotowanych przez ekspertów z największej firmy doradczej w Polsce. Uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalistom z branży, dzięki czemu zdobędą cenne doświadczenie w zakresie doradztwa transakcyjnego oraz doradztwa podatkowego. Co więcej, zwycięstwo w EYe on Tax i EY Financial Challenger daje możliwość odbycia płatnego stażu w Ernst & Young.

Konkurs EYe on Tax składa się z trzech etapów, w których 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiązują kazusy prawne dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego. Aleksandra Banasikowska, finalistka ubiegłej edycji EYe on Tax, obecnie asystent w dziale Doradztwa Podatkowego, przyznaje: Przygotowania do konkursu wymagały pracy, a sam udział kosztował trochę nerwów, ale było to jedno z moich ciekawszych doświadczeń w czasie studiów. Konkurs był przede wszystkim dobrą zabawą, gdyż nie sprawdzał samej wiedzy uczestników, ale dawał też możliwość spróbowania jak praca doradcy wygląda w praktyce, poprzez m.in. symulację sporu z organami podatkowymi przed sądem administracyjnym.

Agnieszka Tałasiewicz, Partner w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young, twierdzi, że udział w konkursie daje studentom wiele korzyści: Konkurs EYe on Tax na pierwszy rzut oka kusi główną nagrodą, której wysokość (20 tys. zł dla zespołu) pozwala np. spędzić wymarzone wakacje. Uważam, że nie mniej ważne są jednak jeszcze dwa elementy. W konkursie warto startować, bo dzięki temu można wygrać praktyki w Ernst & Young, a w dalszej perspektywie - rozpocząć pracę w naszej firmie. Z mojego punktu widzenia - a kilka dni temu obchodziłam jubileusz piętnastolecia pracy - ta nagroda jest bezcenna. Daje bowiem poznania i rozwoju kariery w grupie ciekawych i mądrych ludzi. Druga ogromna wartość to poznanie swoich innych zespołów w czasie konkursu - grupy ludzi, która przechodząc przez wszystkie etapy konkursu zawiązuje znajomości, dzieli się swoimi osiągnięciami, ale przede wszystkim dobrze się bawi.  

Kilkuosobowe drużyny w konkursie EY Financial Challenger tworzą zespół, który przeprowadzi transakcje sprzedaży lub kupna spółki, wykona jej wycenę, a także przygotuje odpowiednie analizy finansowe. Uczestnicy biorą również udział w przygotowywaniu rekomendacji dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji oraz poszukiwania optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów.

Konkurs to zderzenie wiedzy teoretycznej zdobywanej na wyższych uczelniach z rynkową praktyką transakcyjną - studenci mogą sprawdzić czy są przygotowani do codziennych wyzwań rynku M&A. Myślę, że konkurs EY Financial Challenger to jedyna w swoim rodzaju możliwość praktycznego ocenienia się. Dla każdego studenta jest to także szansa sprawdzenia czy rzeczywiście interesuję go ten fragment świata finansów oraz bardzo "bolesnego" uświadomienia sobie, ile jeszcze musi się nauczyć. Myślę, że to bardzo dobra rekomendacja na ostatni rok lub dwa lata studiów. Konkurs to również bilet wstępu na praktyki do zespołu EY TAS, a dla nas – jest to możliwość wybrania kilku nieoszlifowanych diamentów – mówi Bartłomiej Smolarek, Dyrektor w Dziale Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young.  

Udział  w konkursie był dla nas niezwykłym doświadczeniem, pozwalającym sprawdzić swoją wiedzę  i umiejętności. Finałowe studium przypadku sprawdza umiejętności sporządzania wycen spółek, prowadzenia negocjacji, rozmów biznesowych, tworzenia prezentacji i pracy pod presją  czasu. Konkurs był dla nas ambitnym i niezwykle interesującym wyzwaniem, a doświadczenie zdobyte w konkursie na pewno wykorzystamy w przyszłości – przyznaje Dorota Soja ze zwycięskiej drużyny ubiegłorocznej edycji konkursu, obecnie praktykantka w dziale Doradztwa Transakcyjnego.

Jak twierdzą studenci, udział  w konkursach stanowi ogromną mobilizację do nauki. Należy również podkreślić, że oprócz możliwości pogłębienia wiedzy oraz zdobycia cennego doświadczenia, uczestnicy EYe on Tax oraz EY Financial Challenger zdobywają atrakcyjne nagrody, materialne i pieniężne.

Zgłoszenia do konkursu EYe on Tax przyjmowane są do 19 listopada 2010, a do EY Financial Challenger do 26 listopada 2010 roku.

Więcej informacji o konkursach na stronie www.ey.com.pl/EYe_on_Tax oraz www.ey.com.pl/Challenger.