English info

IV edycja Capital Market Games już 23 września

Autor: Magdalena Tyrka

Data: 22 sierpnia 2016

23 września rozpocznie się kolejna edycja letnich Igrzysk Rynku Kapitałowego, podczas których Zakopane zmieni się w arenę zmagań sportowych. Na terenie obiektów Centralnego Ośrodka Sportu przedstawiciele rynku kapitałowego zmierzą się w ponad 10 dyscyplinach, rywalizując na parkiecie zgoła innym niż giełdowy.

Fot. SII 2

Capital Market Games to impreza wyjątkowa, która od trzech lat na stałe wpisana jest w rynkowy kalendarz. Przez dwa dni służbowe stroje ustąpią miejsca sportowym, a stres wynikający z wahnięć kursów zamieni się
w emocje związane ze sportową rywalizacją. To również dwa dni doskonałej zabawy, budowania relacji nie tylko biznesowych, jak również spotkań z wyjątkowymi przedstawicielami świata sportu. Rozgrywki sportowe, ceremonie, dekoracji zwycięzców, mixzone dla mediów, spotkania panelowe i klasyfikacja medalowa to tylko niektóre z elementów składających się na unikalną atmosferę zawodów.

Impreza ta skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli instytucji rynkowych, biur maklerskich, emitentów, inwestorów, doradców oraz przedstawicieli mediów ekonomicznych. Wszyscy jej uczestnicy będą mogli wystartować w konkurencjach drużynowych (piłka nożna, koszykówka, siatkówka) lub indywidualnych (w tym m.in. tenis stołowy, ziemny, pływanie, MTB, lekkoatletyka czy badminton) – łącznie ponad 21 konkurencji.

- Rywalizacja sportowa to doskonały sposób, by zbliżyć do siebie zespół i zacieśnić relacje. Okoliczności zgoła inne niż atmosfera biurowa pomagają nie tylko zintegrować team, ale przede wszystkim spojrzeć na swoich kolegów z zupełnie innej strony – komentuje Jarosław Dominiak, Prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Choć CMG powstało z myślą o pasjonatach sportu, organizowane są na wzór profesjonalnych mistrzostw, pod okiem zawodowych sędziów, zaś konkurencje przeprowadzone zostaną według oficjalnych regulaminów federacji sportowych. Samych uczestników będą wspierać również najlepsi polscy sportowcy i olimpijczycy.

- Podczas dotychczasowych trzech edycji w Capital Market Games zaangażowały się  takie postacie jak Justyna Kowalczyk, Tomasz Iwan, Rafał Omelko, Justyna Święty czy Katarzyna Bachleda-Curuś. To najlepszy dowód na to, jak wyjątkowe jest to wydarzenie – dodaje Wojciech Sularz, Dyrektor sportowy Capital Market Games.

Sportowe zmagania to nie jedyne co czeka na uczestników. Przewidziane są również spotkania ze osobami zawodowo związanymi ze sportem, jak również uroczysta gala wręczenia medali, która odbędzie się
w sobotę 24 września.

Organizatorami tegorocznej edycji CMG są Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Tatra Holding, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz Izba Domów Maklerskich.
Więcej informacji na temat Letnich Igrzysk Rynku Kapitałowego 2016 znajduje się na stronie www.capitalmarketgames.pl.