English info

Projekt CSR@SGH

Autor: Redakcja TREND

Data: 6 maja 2014

Projekt CSR@SGH powstał z inicjatywy studentów najlepszej ekonomicznej uczelni w Polsce zainteresowanych tematyką społecznie odpowiedzialnego biznesu. Głównym celem projektu jest rozpowszechnienie wśród studentów idei CSR i wynikających z niej korzyści oraz podkreślenie wzrastającej roli zrównoważonego rozwoju.

banercsr570x200

Projekt odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej 12. maja 2014 r. Składa się z dwóch części. Pierwsza z nich odbędzie się w Auli Spadochronowej, gdzie partnerzy projektu, m. in. PwC i PZU zademonstrują nam społecznie odpowiedzialne działania – przedstawią przykłady postępowania w pracy i w życiu codziennym w myśl promowanych zasad. Studenci będą mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z ich działalnością na rzecz CSR. Taki bezpośredni kontakt nie tylko zapewnia lepszą znajomość, ale pozwala także rozwiać wiele wątpliwości, które często związane są z tematyką CSR.

Druga – merytoryczna część składa się z warsztatów oraz panelu dyskusyjnego. Warsztaty są skierowane zarówno do studentów, którzy z koncepcją CSR spotykają się po raz pierwszy, jak i do studentów, którzy chcą poszerzyć zakres swojej wiedzy. Przedstawiciele firm partnerskich postarają się odpowiedzieć na podstawowe pytania: Czy odpowiedzialny społecznie biznes się opłaca? Jak szeroko ta odpowiedzialność powinna być definiowana? W panelu wezmą udział znamienici goście, m. in. Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Piotr Glen, dyrektor ds. zaangażowań społecznych w Grupie PZU – poznamy więc opinię specjalistów na temat wpływu nowoczesnych technologii na dzisiejszy CSR.

W interesie studentów uczelni ekonomicznej leży poznanie strategii polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, które w efektywny sposób wykorzystują zrównoważony rozwój, otwarcie na dialog z interesariuszami oraz partnerski model współpracy, promując siebie jako pracodawcę. Projekt CSR@SGH oferuje uczestnikom tę niepowtarzalną okazję, żeby zapoznać się z tematyką CSR zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym.