English info

Odkrycie Rynku 2014

Autor: Redakcja TREND

Data: 24 lutego 2014

Prowadzisz własną firmę i chciałbyś, aby usłyszała o niej cała Polska? Zgłoś swój start-up do konkursu i zostań Odkryciem Rynku 2014!

odkrycie rynku

I edycja Konkursu „Odkrycie Rynku 2014” na najlepszy studencki start-up realizowana jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów w ramach Drogowskazów Kariery, ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Misją konkursu jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, a także zachęcenie ich do realizacji własnych nowatorskich pomysłów na biznes.

Projekt jest skierowany do studentów uczelni wyższych do 26 roku życia, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Zależy nam, żeby wypromować najbardziej innowacyjne i efektywne pomysły, które spełniają poniższe kryteria:

- potrafią znaleźć własną niszę rynkową

- stopniowo zwiększają udziały w rynku

- szukają nowych sposobów finansowania działalności

- zatrudniają osoby młode

- oferują usługi bądź produkty cieszące się uznaniem wśród klientów

Konkurs składa się z 2 etapów. W pierwszym z nich, przy wsparciu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, wybrane zostanie 6 najlepszych start-upów. Następnie każdy z wyróżnionych start-upów w ciągu dwóch tygodni stworzy krótki materiał promocyjny ukazujący działalność firmy, jej plany na przyszłość oraz korzyści wynikające z prowadzenia własnej działalności.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali zorganizowanej w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Najlepsze inicjatywy mają szansę na wypromowanie swojej marki i zwiększenie rozpoznawalności dzięki patronom medialnym konkursu, takim jak Rzeczpospolita, Trend czy portale Stockwatch, Art & Business oraz Forsal.

Gorąco zachęcamy wszystkich studentów prowadzących swoje pierwsze firmy do zgłaszania się poprzez formularz na stronie www.drogowskazykariery.pl, w zakładce Konkurs. Ponadto, każdy może zgłosić studencki start-up swojego znajomego pod warunkiem, że poda wszystkie wymagane dane, a wybrana inicjatywa spełnia wszystkie kryteria. Po zamknięciu zgłoszeń chęć udziału w konkursie zostanie zweryfikowana poprzez kontakt z każdą firmą.

Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się od 10 lutego do 3 marca. Daj sobie szansę, zostań Odkryciem Rynku 2014!