English info

Przepustka do kariery - konkursy EY dla studentów

Autor: EY

Data: 21 października 2013

Praktyczna przepustka do kariery – ruszają tegoroczne edycje konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger Doradcza firma EY zaprasza studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych do udziału w konkursach EYe on Tax i EY Financial Challenger. Już od ponad dekady EY otwiera studentom drzwi do kariery – udział w konkursach daje możliwość poznania specyfiki pracy w branży transakcyjnej i podatkowej, a zwycięzcom firma oferuje płatne praktyki oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Zadania do konkursów przygotowują eksperci z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego EY. Udział w tych inicjatywach jest praktyczną możliwością sprawdzenia wiedzy zdobytej podczas studiów, ponieważ uczestnicy mierzą się z zdaniami stawianymi profesjonalistom z branży.

Wyzwanie EY Financial Challenger: branża finansowa
W EY Financial Challenger biorą udział kilkuosobowe drużyny studentów. Ich zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań realnych problemów. Konkurs oparty jest na studium przypadków, z którymi na co dzień spotykają się doradcy z branży. Analizy finansowe, wyceny spółek, opracowywanie optymalnych rozwiązań biznesowych, towarzyszące temu szybkie podejmowanie trafnych decyzji i siła perswazji, stanowią wyzwania stawiane uczestnikom konkursu i dają przedsmak pracy w branży transakcyjnej.
- EY Financial Challenger to unikatowy konkurs w skali Polski, który daje możliwość młodym ambitnym ludziom zdobyć ogromną wiedzę, jest również idealną szansą na rozpoczęcie kariery zawodowej. Kilka miesięcy zmagań konkursowych pozwoliło mi wejść w świat doradztwa transakcyjnego oraz zbudować wiele umiejętności zarówno miękkich, jak i twardych. Najważniejszą zaletą Financial Challengera jest możliwość poznania wielu osób, które mają podobne zainteresowania oraz tych, którzy już osiągnęli sukces i chcą się podzielić zdobytą wiedzą – przyznaje Mateusz Tront, jeden z laureatów poprzedniej edycji konkursu, a obecnie praktykant w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY.

Wyzwanie EYe on Tax: branża podatkowa
EYe on Tax, organizowany przez ekspertów z działu Doradztwa Podatkowego EY, daje praktyczną możliwość zapoznania się z pracą profesjonalnych doradców podatkowych. 3 lub 4-osobowe drużyny studentów podczas trzech etapów konkursu rozwiązują kazusy z zakresu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. W pierwszym etapie konkursu studenci analizują zadania przygotowane przez doradców podatkowych, następnie biorą udział w warsztatach, które mają na celu wyłonienie 10-12 najlepszych drużyn, które zmierzą się w finale. Najbardziej emocjonująca część finałowej rozgrywki przyjmuje formę rozprawy sądowej, w której w rolę arbitrów wcielają się m.in. eksperci z działu Doradztwa Podatkowego EY, sędziowie oraz profesorowie. Michał Goj, Dyrektor z Działu Doradztwa Podatkowego EY podsumowuje zeszłoroczną edycje konkursu: „Poziom wiedzy podatkowej, który zademonstrowały zespoły, szczególnie podczas finału konkursu przerósł oczekiwania jury. Miałem wrażenie, że prezentacje wygłaszają praktykujący eksperci podatkowi, a nie studenci.” Piotr Klebieko ze zwycięskiej drużyny ‘Pro Tributario’ zachęca wszystkich studentów do spróbowania swoich sił: „Na początku nikt z nas nie przypuszczał, że osiągniemy tak wiele – ‘niewinne’ wysłanie zgłoszenia i rozwiązywanie pierwszych zadań konkursowych miało być tylko zwykłym sprawdzeniem naszej wiedzy. Konkurs EYe on Tax pozwolił mi i pozostałym członkom zespołu na sprawdzenie wiedzy podatkowej i umiejętności w praktyce. W moim przypadku wygrane w konkursie praktyki zaowocowały ofertą stałej pracy w Dziale Doradztwa Doradztwa Podatkowego EY w Poznaniu.”

Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w EY przyznaje: - Tegoroczny EY Financial Challenger to edycja X, jubileuszowa. Z kolei EYe on Tax – będziemy prowadzić już po raz dziewiąty. Kolejne edycje przynoszą nam wiele ciekawych doświadczeń, inspirujących spotkań ze studentami. W poprzednich roku akademickim w obu konkursach wzięło udział ponad 1300 zespołów z całej Polski Widzimy zaangażowanie i zainteresowanie ze strony młodych ludzi, dlatego każdego roku z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie rejestracji nowych drużyn. Dla niektórych to właśnie udział w konkursach jest trampoliną do rozpoczęcia kariery zawodowej w branży doradczej. Wielu uczestników podkreśla również, że konkursy dają nieocenioną możliwość zawarcia nowych profesjonalnych znajomości wśród pracowników EY, a także wśród studentów. Ten kapitał zostanie z nimi na wiele lat.

Nagrody w tegorocznych edycjach EYe on Tax oraz EY Financial Challenger to m.in.: 64 000 PLN, atrakcyjne nagrody rzeczowe, system informacji prawnej Legalis oraz nagrody książkowe od C.H. Beck, szkolenia od EY Academy of Business, vouchery na przeloty liniami LOT oraz przejazdy EIC od PKP Intercity, bony od MultiBenefit oraz doświadczenie zawodowe u pracodawcy nr 1 w Polsce (według rankingów AIESEc i Universum.