English info

Plebiscyt na Giełdową Spółkę Roku 2012

Autor: Redakcja TREND

Data: 21 maja 2013

Już po raz trzeci portal Inwestycje.pl zaprasza do wzięcia udziału w plebiscycie na najciekawszą spółkę – tym razem 2012 roku. Czytelnicy i zarazem inwestorzy giełdowi wybiorą najlepsze debiuty oraz inwestycje na rynku GPW i NewConnect.

spolkaroku2012

Kryzys znacząco wpłynął na rynki akcji. Spowolnienie dotknęło zarówno firmy, jak i inwestorów, co można zaobserwować na obu parkietach. W 2011 r. lista spółek na GPW wydłużyła się o 38 nowych podmiotów, a na rynku NewConnect zadebiutowało prawie 170 spółek. Natomiast w 2012 r. było to odpowiednio jedynie 19 i 89 debiutów, a zatem aż o połowę mniej niż w roku poprzednim.

Nasi Czytelnicy staną przed trudnym wyzwaniem. Będą musieli zadecydować, które spółki mogły poszczycić się najlepszymi relacjami inwestorskimi, które osiągnęły najlepsze zyski, a  także, które najlepiej radzą sobie z kryzysem. Wybiorą również debiut roku 2012 oraz ocenią, która spółka ma najlepsze perspektywy rozwoju.

Aby wziąć udział w plebiscycie, wystarczy odwiedzić stronę: http://inwestycje.pl/ankiety/spolka_roku i odpowiedzieć na kilka krótkich pytań.

Spośród spółek wytypowanych przez naszych Czytelników Kapituła Plebiscytu wybierze 20 emitentów – po 10 z rynku głównego i alternatywnego.

Na uczestników, którzy wezmą udział w Plebiscycie na Giełdową Spółkę Roku 2012 i najlepiej uzasadnią swój wybór, czekają oczywiście ciekawe nagrody w postaci 4 zaproszeń na Konferencję WallStreet 17 (bez noclegu i wyżywienia), która odbędzie się w Karpaczu w dniach 07-09 czerwca 2013 roku oraz książki wydawnictwa HELION/Onepress.

Sponsorami plebiscytu są kantoronline.pl oraz wydawnictwo HELION/Onepress.

Partnerem Honorowym plebiscytu jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: IPO.pl, Magazyn Manager, Gazeta Bankowa, miesięcznik Trend, miesięcznik Kapitałowy oraz portal Banking-Magazine.pl.