English info

To już 5 lat!

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 21 marca 2013

Czy 5 lat to dużo czy mało? Aby uświadomić sobie, jak wiele zmieniło się od marca 2008 roku, wystarczy przytoczyć, że cena złota nie przekraczała wtedy 1000 USD za uncję, na rynku nadal działał bank Lehman Brothers, Polacy dopiero zaczynali swobodnie podróżować w strefie Schengen, a wartość indeksu WIG20 oscylowała w okolicach 3000 pkt, przed późniejszym spektakularnym zjazdem poniżej 1500 pkt.

Ostatnie 5 lat to niewątpliwie czas wielu finansowych turbulencji - tym bardziej każda kolejna rocznica wydawania TRENDu była dla nas, redakcji, powodem do radości i dumy. Gdy w marcu 2008 r. jako grupka studentów zakładaliśmy to niewielkie wydawnictwo, naszym celem było stworzenie magazynu tłumaczącego zawiłości świata finansów w sposób jak najbardziej przejrzysty i zrozumiały nie tylko dla tych, którzy tymi zagadnieniami zajmują się na co dzień.

Czy nam się to udało? Rosnąca liczba czytelników podpowiada nam, że na pewno było warto. Z okazji naszych piątych urodzin dziękujemy wszystkim, którzy nasze czasopismo czytali i wciąż czytają. Mamy nadzieję, że TREND nadal będzie dla Was, Drodzy Czytelnicy, źródłem ciekawych i przydatnych informacji o tym, co dzieje się we współczesnej gospodarce, a także miejscem, w którym odnajdziecie pomysły na to, jak umiejętnie zarządzać swoimi pieniędzmi na kapryśnych rynkach finansowych.