English info

KMI - Kwiecień Miesiącem Inwestycji

Autor: Redakcja

Data: 1 kwietnia 2009

Po raz piąty kwiecień dla studentów wszystkich polskich uczelni oznaczać będzie okres ogromnych emocji, świetnej zabawy i praktycznej nauki opierającej się na wirtualnych inwestycjach. A wszystko to za sprawą jubileuszowej edycji projektu KWIECIEŃ MIESIĄCEM INWESTYCJI realizowanej przez Organizację Studencką PANEUROPA Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Najbardziej emocjonującą częścią projektu jest Ogólnopolska Internetowa Gra Inwestycyjna.

Jeśli jesteś studentem, bez względu na rok i rodzaj studiów, to dzięki Grze będziesz miał szansę spróbować swoich sił na rynku Forex (platformę do Gry - DealBook 360 udostępnia firma EFIX Polska) oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych (platformę do Gry udostępnia firma Seagull.pl). Jest to niepowtarzalna okazja sprawdzenia swoich sił w inwestycjach bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy.

I choć fundusze są wirtualne, to ryzyko i związane z nim emocje oraz przede wszystkim nagrody są jak najbardziej realne! Na najlepszych akademickich inwestorów czekają między innymi:

  • laptop ufundowany przez Beskidzki Dom Maklerski;
  • nagrody pieniężne od Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego;
  • praktyki w firmach takich jak Beskidzki Dom Maklerski czy SwiftTRADE;
  • kurs analityka finansowego zorganizowany przez Polską Akademię Rachunkowości;
  • nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski.

Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne zainteresowania wizytą na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, także i w tym roku włączyliśmy ją w grafik projektu. Wizyta ta umożliwi spojrzenie na rynek kapitałowy z punktu widzenia jego pracowników oraz poszerzy wiedzę o tej instytucji zdobytą podczas zajęć akademickich. Wycieczka do Warszawy obejmuje ponadto wiele atrakcji, m.in. wizytę w oceanarium, pojedynek na lasery czy wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Popularne KMI to także spotkania ze specjalistami z różnych branż inwestycyjnych. Podczas szkoleń odbywających się na Akademii Ekonomicznej w Katowicach poruszone zostaną m.in. temat strategii daytradingu na amerykańskich giełdach czy dywersyfikacji portfela poprzez inwestycje alternatywne. Uczestnicy dowiedzą się również, jak obsługiwać platformy, na których odbywa się gra.

Szczegółowy harmonogram zawarty jest na www.kmi.paneuropa.eu.org

Punktem kulminacyjnym projektu będzie debata ekonomiczna: „Kryzys gospodarczy – szansa czy zagrożenie dla Polski?”. Udział w debacie potwierdzili przedstawiciele ING Banku Śląskiego, PZU S.A. oraz The Carlyle Group. Będzie to nie lada atrakcja dla studentów, którzy chcą dowiedzieć się, jak na obecną sytuację gospodarczą zapatrują się ludzie sukcesu.

Pamiętaj!

Kwiecień to Twój czas! Czas na ryzyko!

Dołącz i aplikuj!

  • Oficjalna strona projektu: www.kmi.paneuropa.eu.org
    e-mail: kmi@paneuropa.eu.org Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Miesięcznik TREND objął całe wydarzenie patronatem medialnym.