English info

Złoty Bankier 2012 – finansowe oskary rozdane!

Autor: Redakcja TREND

Data: 22 lutego 2013

Internauci i Kapituła ekspertów wybrali najlepsze produkty bankowe ubiegłego roku zgłoszone do plebiscytu Złoty Bankier 2012. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Alior Bank, zdobywca najważniejszej nagrody – tytułu Złotego Banku. Wyniki głosowania podsumowują organizatorzy: PayU i Bankier.pl.

Zakończyła się IV edycja corocznego plebiscytu „Złoty Bankier”, organizowanego przez PayU SA, dostawcę płatności internetowych, oraz portal finansowy Bankier.pl. Głosy na ulubione produkty i usługi bankowe można było oddawać przez trzy tygodnie za pośrednictwem strony www.zlotybankier.pl, która w tegorocznej edycji wygenerowała prawie pół miliona odsłon. Internauci odwiedzali stronę plebiscytu dwukrotnie częściej, niż w 2012 roku, oddając dwa razy więcej głosów. W sumie wypełniono ponad 22 tysiące ankiet. O statuetki Złoty Bankier walczyło 30 banków, które zgłosiły łącznie 68 swoich produktów i usług w kategoriach podstawowych, a także 11 spotów reklamowych i 21 produktów w kategoriach specjalnych.

Ogółem w plebiscycie przyznano 12 nagród:

-   8 w kategoriach produktowych za:

 • najlepsze konto osobiste dla internauty;
 • najlepszą kartę kredytową;
 • najlepszy kredyt gotówkowy;
 • najlepszy kredyt samochodowy;
 • najlepszy kredyt hipoteczny;
 • najlepszą bankowość mobilną;
 • najlepsze konto firmowe dla przedsiębiorcy internetowego;
 • najlepszy kredyt dla firm;

-   3 w kategoriach specjalnych:

 • najbardziej innowacyjny produkt 2012;
 • Osobowość Roku 2012;
 • najlepszy spot reklamowy banku 2012;

-   oraz tytuł Złoty Bank 2012 dla banku, który zdobył najwięcej głosów internautów we wszystkich kategoriach produktowych łącznie.

Kto na podium?

Tegoroczny plebiscyt przyniósł spore zmiany w gronie laureatów. Od trzech lat na podium królował mBank, pierwszy polski bank internetowy, który w kolejnych edycjach konkursu zdobywał największą liczbę statuetek Złoty Bankier, a tym samym tytuł Złotego Banku. W tym roku najwięcej nagród otrzymał Alior Bank – za najlepszy kredyt gotówkowy, najlepsze konto firmowe dla przedsiębiorcy internetowego i najbardziej innowacyjny produkt roku. Do tego banku trafiła także statuetka i tytuł Złoty Bank 2012.

– Alior Bank okazał się bezkonkurencyjny, pokonując ubiegłorocznego tryumfatora – mBank. W kolejce do ofensywy w sieci stoją już jednak kolejne banki. Przykładowo w styczniu tego roku Getin Bank wprowadził konto Getin Up, co może zmienić układ sił na rynku bankowym w Polsce w 2013 roku – komentuje dr Bogusław Półtorak, redaktor naczelny Bankier.pl.

Na drugim miejscu pod względem liczby wyróżnień uplasował się Alior Sync, który zdobył nagrody w kategoriach: najlepsze konto osobiste dla internauty i najlepsza bankowość mobilna. Po jednej statuetce odebrali przedstawiciele banków: PKO BP, Citi Handlowego, Volkswagen Banku Polska S.A., Idea Banku oraz ING Banku Śląskiego. Kapituła plebiscytu zdecydowała ponadto o przyznaniu tytułu Osobowość Roku 2012 Wojciechowi Sobierajowi, prezesowi Alior Banku.