English info

Aplikuj do Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza!

Autor: Redakcja TREND

Data: 26 października 2012

Nowy rok akademicki rozpoczęty, nadeszła więc pora na nowe doświadczenia w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza! To jedyna taka szkoła w Polsce, dzięki której możesz spotkać najlepszych polskich ekonomistów, poznać ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, a także wygrać nagrodę pieniężną.

jslb2

Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza to trzydniowe seminarium organizowane już po raz siódmy przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Odbędzie się w dniach 23-25 listopada 2012 r. (piątek-niedziela) w Warszawie pod hasłem: „Wyczerpujące się rezerwy wzrostu gospodarczego w Polsce. Jak temu zaradzić?” Celem seminarium jest przybliżenie jego uczestnikom wiedzy o sytuacji ekonomicznej naszego kraju, wymiana poglądów i pomysłów na jej uzdrowienie, a także nawiązanie nowych, inspirujących znajomości.

W ramach seminarium odbędą się spotkania, wykłady i dyskusje, które poprowadzą:

  • prof. Leszek Balcerowicz - Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju,
  • Aleksander Łaszek – ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju,
  • Grzegorz Miecugow – dziennikarz i publicysta (TVN24, Przekrój, Dziennik Polski),
  • Ignacy Morawski - główny ekonomista Polskiego Banku Przedsiębiorczości,
  • Ryszard Petru - Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, partner w PwC,
  • Andrzej Rzońca – członek Rady Polityki Pieniężnej,
  • Wiktor Wojciechowski - główny ekonomista Invest-Banku, współpracownik FOR 

Kto może wziąć udział?

Do udziału w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza zapraszamy studentów wszystkich lat i kierunków studiów, tegorocznych absolwentów oraz doktorantów (do 32 roku życia), którzy interesują się gospodarką, a zagadnienia z makroekonomii i finansów publicznych nie są im obce. Jeśli spełniasz powyższe warunki - aplikuj!

Jak aplikować?

Wystarczy napisać pracę konkursową pt. „Wyczerpujące się rezerwy wzrostu gospodarczego w Polsce. Jak temu zaradzić?” (forma: artykuł prasowy, objętość tekstu: do 5 tys. znaków ze spacjami) oraz przesłać ją do 6 listopada 2012 r. poprzez specjalny formularz na stronie www.for.org.pl.

Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 30 najlepszych, a ich autorzy wezmą udział w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach do 16 listopada br.

Jakie są nagrody?

Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymają dyplomy, a autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni:

  • I nagroda - 2000 zł,
  • II nagroda – 1000 zł,
  • III nagroda – 500 zł.

Regulamin oraz szczegółowe informacje o Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza dostępne są na stronie www.for.org.pl, a o projekcie będzie można również usłyszeć w TVN CNBC i Akademickim Radiu Kampus oraz przeczytać na łamach miesięcznika TREND i Magazynu Profit Journal.