English info

Plebiscyt na Giełdową Spółkę Roku 2011

Autor: Redakcja TREND

Data: 31 maja 2012

Już po raz kolejny portal Inwestycje.pl zaprasza do wzięcia udziału w plebiscycie, w którym nasi Czytelnicy i zarazem inwestorzy giełdowi wybiorą najciekawszą ich zdaniem spółkę 2011 roku.

Ubiegły rok, mimo trwającego kryzysu gospodarczego, był dla naszego rynku kapitałowego okresem ciekawym. Nie brakuje osób, które uważają, że był to nawet rok wyjątkowy, chociaż wysoką zyskow ność z inwestycji w akcje było trochę trudniej osiągnąć niż jeszcze trzy czy cztery lata temu. Okres spowolnienia gospodarczego niemal w całej europejskiej gospodarce i niepewności przedsiębiorców co do warunków działalności nie załamał jednak żywotności warszawskiego parkietu. Na rynkach akcji GPW zadebiutowało ponad 200 spółek (w sumie na Głównym Rynku i NewConnect).

Lista firm notowanych na Głównym Rynku GPW w ciągu 2011 r. wydłużyła sie o 38 nowych spółek. Wśród nich znalazła się m.in. Jastrzębska Spółka Węglowa – czwarta pod względem wielkości oferta publiczna w Europie w 2011r. Wyjątkową aktywność wykazali emitenci na rynku NewConnect - zadebiutowało na nim w ubiegłym roku prawie 170 spółek. W rezultacie, w ciągu jednego roku niemalże podwojona została liczba spółek na alternatywnym parkiecie GPW.

Pod względem wartości IPO polska giełda znalazła się w ścisłej europejskiej czołówce.

Nasi Czytelnicy wybierając spółkę 2011 roku będą mieli zatem mały problem, bo w świecie nadmiaru trudniej podjąć decyzję. Niemniej jednak na pewno się uda. Tym bardziej, że cała procedura jest bardzo prosta. I tak naprawdę jedynym zadaniem jest chwila zastanowienia, przypomnienia sobie jaki był dla naszego portfela 2011 rok.

Aby wziąć udział w plebiscycie, wystarczy odwiedzić stronę: http://inwestycje.pl/ankiety/spolka_roku i odpowiedzieć na kilka krótkich pytań. Chodzi między innymi o wskazanie spółek, które zdaniem uczestników naszego plebiscytu najlepiej wypełniały obowiązki informacyjne, o wybranie najbardziej ciekawego debiutu ubiegłego roku i spółek z najlepszą perspektywą na przyszłość, o wskazanie spółki której „nie zauważyliśmy” w swoich działaniach inwestycyjnych w 2011 roku i teraz tego żałujemy … Mamy nadzieję, że wybór Czytelników portalu Inwestycje.pl, pomoże innym w działaniach inwestycyjnych.

Na uczestników naszej zabawy (ale jak najbardziej poważnej) czekają oczywiście ciekawe nagrody.

spolkaroku2011