English info

Ostatni tydzień zgłoszeń do „Grasz o staż”!

Autor: Redakcja TREND

Data: 26 marca 2012

Interesuje Cię odbycie płatnego wakacyjnego stażu? Chcesz zdobyć doświadczenie u cenionego pracodawcy i zyskać mocny punkt w CV? Wejdź na www.grasz.pl, rozwiąż zadanie konkursowe i do 2 kwietnia prześlij swoje zgłoszenie do konkursu! Trwa ostatni tydzień gry!

„Grasz o staż” to najstarszy konkurs na rynku akademickim, który w ramach bieżącej edycji oferuje uczestnikom możliwość odbycia jednej z 223 merytorycznych praktyk, a także atrakcyjne nagrody dodatkowe o łącznej wartości 150 000 zł.

„Stawka w grze jest wysoka – to, co wyróżnia „Grasz o staż” spośród wielu ofert dla studentów, to gwarantowane wynagrodzenie – minimum 2 200 zł brutto za miesięczną praktykę w firmie i co najmniej 1 200 zł netto za miesiąc stażu w organizacji pozarządowej” – wskazuje Anna Łukawska, koordynator konkursu w PwC. Ponadto, tytuł laureata to ceniony wśród pracodawców punkt w CV, bowiem świadczy on o praktywności i dążeniu do rozwoju. Jak grać? Zasady konkursu są nieskomplikowane i dogodne dla uczestników. Zapraszamy wszystkich studentów trzeciego i czwartego roku studiów I stopnia, trzeciego, czwartego bądź piątego roku studiów magisterskich, studentów studiów II stopnia, a także absolwentów, którzy nie ukończyli 30. roku życia”– dodaje.

Podstawą udziału jest rejestracja na www.grasz.pl, rozwiązanie od 1 do 3 zadań konkursowych do wyboru i wgranie ich za pomocą kwestionariusza na stronie internetowej do 2 kwietnia. Tematyka zadań jest różnorodna. To między innymi audyt, biotechnologia, chemia, elektronika, energetyka, finanse, HR i szkolenia, IT i telekomunikacja, logistyka, nieruchomości, prawo i podatki, produkcja, reklama, sprzedaż, technologia żywności czy zarządzanie projektami. Zróżnicowane obszary zadań związane są z możliwość praktykowania w firmach i organizacjach z wielu branż, w różnych działach, a także umożliwiają stawianie pierwszych kroków zawodowych szerokiej grupie uczestników, dla których jest to możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia. Potwierdza to Honorata Łącka, ubiegłoroczna laureatka konkursu: „Wygrany przeze mnie staż przerósł moje oczekiwania! Od pierwszego dnia traktowana byłam jak pełnoprawny pracownik – otrzymałam swoje zadania i cele, poznawałam różne strony pracy w potężnej firmie o wieloletnim doświadczeniu. Dzięki „Grasz o staż” mogłam odbywać praktykę w towarzystwie najlepszych specjalistów w kraju, a od niedawna jestem pracownikiem PKN Orlen – firmy, w której wygrałam staż!”  – wspomina.

Ponadto, na zwycięzców czekają także atrakcyjne nagrody, które mają na celu poszerzenie wiedzy i kompetencji. Wśród nich są m.in. tygodniowy intensywny program z Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii, studia podyplomowe, kursy językowe, szkolenia specjalistyczne czy zestawy książkowe.

Organizatorzy przypominają, że termin zgłoszeń do konkursu mija już za tydzień – 2 kwietnia o godzinie 23:59. Zainteresowanych zachęcają do odwiedzin www.grasz.pl, a także bezpośredniego kontaktu za pośrednictwem portalu Facebook (www.facebook.com/graszostaz).