English info

Stock Wars 2012 - zarabiaj w kryzysie!

Autor: Redakcja TREND

Data: 9 marca 2012

Kryzys finansowy od trzech lat jest czynnikiem determinującym sytuację gospodarczą na świecie. Gospodarki wpadają w recesję, premierzy padają jak muchy, ludzie wychodzą na ulice. Przed nami nieobliczalny rok, zdarzyć może się niemal wszystko. Każdy dzień dostarcza nam sprzecznych opinii, wykluczających się analiz, zaskakujących prognoz. Cena złota wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o 32 USD, obligacje rządu greckiego osiągają kolejne szczyty. Obranie dochodowej strategii inwestycyjnej wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Jaką „bezpieczną przystań” wybrać? Jak w obecnych czasach ogromnych zmienności znaleźć okazję do wychwycenia inwestycyjnych hitów?


Na te pytania, odpowiedzi szukają studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - członkowie międzynarodowej organizacji AIESEC przygotowując, już po raz trzeci, ogólnopolską konferencję „Stock Wars”. Projekt ten jest przedsięwzięciem, cyklicznym, w którym uczestniczą studenci z całego kraju. Konferencja ma na celu umożliwienie młodym ludziom poszerzenia wiedzy z zakresu inwestycji, szczególnie na rynkach kapitałowych. Tematem tegorocznej edycji będą: "Sposoby i instrumenty inwestowania na rynkach kapitałowych w czasach kryzysu."

3-dniowa konferencja, która odbędzie się w dniach 23-25.03.2012 w podwarszawskim 4**** hotelu Folwark Klepisko, jest połączeniem szkoleń, wykładów, oraz paneli dyskusyjnych. Projekt powstaje przy wsparciu merytorycznym jednego z największych studenckich kół naukowych Szkoły Głównej Handlowej - Klubu Inwestora.  Młodzi ludzie pragnący pogłębić swoją wiedzę dotyczącą rynków kapitałowych, będą mieli okazję uczyć się od najlepszych: wybitnych wykładowców zarówno z kraju, jak i z zagranicy, specjalistów z cenionych Domów Maklerskich oraz innych instytucji związanych z giełdą i inwestycjami. Szkolenia poprowadzą m.in.  Wykładowca London School of Economics oraz Cardiff University - Kent Matthews, były minister finansów - prof. Grzegorz W. Kołodko oraz  były prezes BRE  Banku - Mariusz Grendowicz.

Oczywiście tak wysoki poziom konferencji nie byłby możliwy bez naszych Partnerów: Domu Maklerskiego TRIGON, O.S.T.C. oraz Rubicon Partners. Nadchodząca edycja została także objęta Patronatami Honorowymi Komisji Nadzoru Finansowego oraz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na naszą stronę internetową: www.stockwars.eu. Aplikuj już dziś!