English info

W marcu rusza IS Academy, naukowy projekt studentów SGH!

Autor: Redakcja TREND

Data: 12 lutego 2012

IS Academy to druga edycja ogólnopolskiego projektu naukowego organizowanego przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej i CEMS Club Warszawa. Celem jest wyłonienie najlepszego spośród raportów badawczych, które stworzą studenci specjalizujący się w czterech innowacyjnych dziedzinach: biotechnologia i chemia, energia odnawialna, zarządzanie strategiczne oraz technologia urządzeń mobilnych. Nad częścią merytoryczną przedsięwzięcia czuwają naukowcy z Polskiego Stowarzyszenia Stypendystów Fulbrighta.

Nowy obraz

            Konkurs dzieli się na trzy etapy. Pierwszy, rozpoczynający się 20 marca, polega na wypełnieniu formularza aplikacyjnego i przygotowaniu programu badań, który następnie zostanie sprawdzony przez zespół naukowy Stowarzyszenia Fulbrighta. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie 20 drużyn, które wezmą udział w Seminarium Edukacyjnym w dniach 10-11 maja w Szkole Głównej Handlowej. Tematyka obejmuje sposoby pozyskiwania i analizy danych, a także pogłębianie wiedzy w ramach wybranej ścieżki edukacyjnej. Zajęcia poprowadzą wybitni wykładowcy i Stypendyści Programu Fulbrighta, tacy jak prof. dr hab. med. Józef Kobos czy prof. dr hab. inż. Piotr Paneth. Zwieńczeniem warsztatów będzie panel dyskusyjny dotyczący ochrony patentowej i praw autorskich. W trzecim etapie uczestnicy wzbogaceni o wiedzę zdobytą podczas Seminarium przystąpią do udoskonalania napisanych wcześniej programów badań,
które będą ponownie sprawdzone przez zespół naukowy. Projekt zakończy uroczysta gala, na której nagrodzone zostaną zwycięskie drużyny.

            Finałowe raporty w formie zeszytów akademickich przekazywane są partnerom naukowym projektu – zwycięzcy mogą m.in. uzyskać rekomendację uczestnictwa w Programie Fulbright Schuman. Hasło tegorocznej edycji IS Academy brzmi: „Zainspiruj Świat, zmień Przyszłość”.

            Jeśli chcesz chcesz się dowiedzieć więcej zapraszamy na naszą stronę internetową www.isacademy.pl.