English info

Rewolucja w day tradingu: cały rynek jak na dłoni

Autor: Redakcja TREND

Data: 26 października 2011

Dzięki nowemu serwisowi analizy technicznej ATTrader.pl, żmudna praca inwestora może zostać ograniczona do minimum, bo wszystko na gorąco zrobią za niego skanery. Wystarczy tylko obserwować i podejmować decyzje.

attlogoweb

ATTrader.pl raz na zawsze zmieni podejście do analizy technicznej rynków finansowych. Tak jak wprowadzenie komputerów wraz z programami do AT zrewolucjonizowało tę dziedzinę, bo nie trzeba już było rysować wykresów odręcznie na papierze, tak pojawienie się ATTrader.pl jest kolejnym krokiem milowym we wsparciu inwestorów jednosesyjnych, bo oszczędza im czas i wysiłek poświęcony na bezproduktywne przeglądanie setek wykresów, robiąc to za nich regularnie co minutę.

Opracowany w Polsce projekt jest unikatowy w skali światowej. Występują wprawdzie różne systemy, w mniej lub bardziej udany sposób próbujące automatyzować działania analityczne day tradera, ale żaden serwis jak dotąd nie powstał przy tak dużym udziale praktyków, którzy jednocześnie znają mechanikę obrotu, niedoskonałości giełdy, potrzeby informacyjne tradera oraz umieją oprogramować narzędzia, które pomagają im błyskawicznie ocenić co się dzieje na rynku. Dzięki ATTrader.pl od dzisiaj każdy umie natychmiast odpowiedzieć na trzy proste pytania:

  • Jaki jest w danej chwili sentyment na rynku?
  • W jakim kierunku w danej chwili idzie rynek?
  • Jakie papiery są w danej chwili najmocniej grane?

ATTrader.pl zawiera szereg autorskich wskaźników i metod przekrojowej analizy całego rynku na bieżąco, które pokazują czarno na białym, co się dzieje na parkiecie. Najważniejsze widać już na samej górze – poniżej stan z 24 października z godziny 11:30.

Wszystkie serwisy pokazują te same, nudne i niewiele mówiące dane: zmianę procentową kursu lub wartości indeksu, obrót, wolumen. Tylko ATTrader.pl dostrzegł, że dużo cenniejszą informacją niż zmiana od poprzedniego zamknięcia, jest zmiana od dzisiejszego otwarcia, bo tak grają day traderzy. Rynek uszeregowany w ten sposób wygląda inaczej, bardziej realnie. Idąc dalej, obrót jest ważny, ale tylko ATTrader.pl pokazuje, jaka część jest zrobiona na spadkach, jaka na wzrostach, a jaka na trendzie bocznym. To ważne dla oceny kierunku rynku. I trzecia, najważniejsza rzecz na stronie głównej: gorące spółki. Wszyscy wiemy, że nie mówią o tym obroty, bo codziennie największe są na tych samych kilku blue chipach. Znaleźliśmy rozwiązanie: analizując szereg wskaźników, takich jak aktywność, obrót relatywny, nowe maksima, zmienność i sentyment, ATTrader.pl natychmiast mówi ci, które papiery są w danej chwili w centrum uwagi inwestorów.

 

Przedstawione funkcje to zaledwie początek, omówiliśmy ledwie trzy tabelki ze strony głównej, które jednak już teraz robią na rynku rewolucję, bo pokazują go w sposób przekrojowy, tak jak nie robi tego nikt inny. Ale zajrzyj głębiej, a znajdziesz kolejne przydatne, przejrzyste i unikatowe rozwiązania. Są to między innymi:

  • gruntowna statystyka transakcji insiderów i znaczących inwestorów w podziale na transakcje OFE, TFI i operacje na własnych akcjach
  • analiza techniczna ze wskaźnikami wyłapującymi m.in. trendy, wykupienie i wyprzedanie oraz zmienność
  • bardzo rozbudowane notowania, prezentujące na różny sposób nie tylko wzrosty i spadki, ale także luki otwarcia, aktywność, zmienność i dynamikę, a co ważne, nie tylko na przestrzeni jednej sesji, ale w wielu rozpiętościach do wyboru
  • analiza wykresów wszystkich walorów wraz z wyszukiwaniem sygnałów technicznych oraz formacji świecowych
  • wygodne i proste w użyciu wykresy pozwalające na dorysowywanie własnych kresek i publikowanie malunków w internecie
  • narzędzia takie jak skaner korelacji notowań czy kolorowa graficzna mapa rynku
  • i wiele innych, których z czasem będzie przybywać – bo to co widzisz to dopiero początek

Mamy nadzieję, że będziesz otwierał ATTrader.pl rano przed sesją i zamykał go dopiero wieczorem, tak jak robią to codziennie jego twórcy.

Zapraszamy do kontaktu i przesyłania uwag, pomysłów i znalezionych błędów:

ATTrader.pl jest projektem dofinansowanym z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w Działaniu 8.1 – Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej, tytuł projektu „Internetowy serwis narzędziowo-społecznościowy wspierający działalność inwestorów jednosesyjnych”.