English info

TREND Select

Najnowsze artykuły:
29 maja 2014
Robert Guzowski
Hawe wiatowody

Dostęp do Internetu w Polsce znajduje się daleko w tyle w zestawieniu z europejską czołówką, zarówno pod względem przepustowości, jak i udziału sieci światłowodowych. Sytuacja może zmienić się dzięki Grupie Hawe i środkom z unijnego budżetu w nowej perspektywie budżetowej.

18 marca 2014
Robert Guzowski
mied KGHM

Czy globalizacja działalności jest szansą na przyspieszenie wzrostu dla polskich firm?

18 stycznia 2014
Robert Guzowski
Alior

Alior Bank pomimo swojej krótkiej obecności na warszawskim parkiecie wielokrotnie rozpalał już emocje inwestorów, ostatnio przy okazji przygotowywanej przez KNF rekomendacji dotyczącej usług bancassurance.

3 lutego 2013
Mateusz Zieliński
Mieszko

Analiza historycznych wyników spółek produkujących słodycze pozwala stwierdzić, iż były one jednymi z podmiotów najbardziej odpornych na spowolnienie gospodarcze. Właśnie dlatego dzisiaj zajmiemy się spółką Mieszko i zobaczymy, czy spółka jest taka słodka jak jej produkty.

15 grudnia 2012
Marek Bugdoł, Mateusz Zieliński
jsw

Słowo „węgiel" w Polsce od razu kojarzy się ze Śląskiem. Czarny surowiec, który przy spalaniu truje środowisko - pomyśli niejeden. Jednak węgiel to czarne złoto - biznes, na którym da się zarabiać pieniądze. A odpowiednio zarządzana kopalnia może być przedsiębiorstwem jak każde inne. Tak więc dzisiaj co nieco o Jastrzębskiej Spółce Węglowej - największym producencie węgla koksowego w Unii Europejskiej.

Pozostałe artykuły: