English info

Rynki

Najnowsze artykuły:
11 lipca 2016
Ireneusz Larysz
success stories

90 procentów start-upów upada w pierwszych 12-24 miesiącach działalności, a 8 procent przekształca się w normalnie działające firmy. Tylko 2 na 100 nowopowstałych innowacyjnych firm odnosi spektakularny sukces. Przyjrzyjmy się tym wyjątkom działającym na polskim rynku.

1 lipca 2015
Dawid Augustyn
Trjkt Murphy

Biblia analizy technicznej, jaką bezsprzecznie jest książka autorstwa Johna Murphy’ego pt. „Analiza techniczna rynków finansowych”, klasyfikuje formacje trójkąta jako oznakę kontynuacji istniejącego trendu. Niewątpliwym jest stały rozwój rynków finansowych i nie sposób ulec wrażeniu, że od lat 90. ubiegłego stulecia rynek, głównie pod naporem komputeryzacji, dynamicznie ewoluuje. Czy zatem prawidłowości zaprezentowane po raz pierwszy w polskim wydaniu analitycznej biblii z 1995 roku są cały czas aktualne?

19 czerwca 2015
Jan Góralczyk
Oilwell

Zbudowanie potęgi gospodarczej przez Stany Zjednoczone często tłumaczy się ponadprzeciętną zaradnością Amerykanów, dogodnym położeniem geograficznym oraz zjawiskiem drenażu mózgów. Ale czy to faktyczne przyczyny supermocarstwowości USA?

22 października 2014
Anna Grodecka
Woda

"Świętość wody jako symbolu czystości rytualnej chroni ją nieco od brudnej racjonalności rynku"[1]

21 października 2014
Albert Rokicki
byk

Odpowiedź na postawione w tytule pytanie powinna brzmieć oczywiście „czas pokaże”, ale pomimo absolutnej nieprzewidywalności rynków finansowych, spróbujmy przez moment pobawić się we wróżbitów.

Pozostałe artykuły: