English info

eInwestor

Partner miesięcznika TREND

Świat inwestycji i giełdy oraz świat portalu społecznościowego Facebook połączyliśmy w unikalnym rozwiązaniu. W firmie Platforma Innowacji zajmującej się poszukiwaniem nowych inicjatyw, ich realizacją i komercjalizowaniem wpadliśmy na pomysł symulacyjnej gry giełdowej eInwestor (apps.facebook.com/eInwestor).

Od dziś każdy kto ma swój profil na Facebooku może spróbować swoich sił na wirtualnym rynku zanim zainwestuje prawdziwe pieniądze na prawdziwej giełdzie. Każdy wirtualny gracz otrzymuje 100 tys. PLN na inwestycje w akcje WIG20 oraz mWIG40. Co prawda, reguły w porównaniu do GPW są uproszczone a pieniądze wirtualne, ale emocje towarzyszące graczom naszym zdaniem niewiele odstępują tych prawdziwym. Emocje których nie zapewnia prawdziwe biuro maklerskie, to ściganie się w rankingach zwrotu z inwestycji ze swoimi znajomymi. Po zaledwie pięciu tygodniach od wprowadzenia aplikacji na rynek mamy już ponad 2 tys. aktywnych użytkowników miesięcznie, a ponad 600 osób aktywnie inwestuje swoje wirtualne środki niemal każdego dnia.

Mając doświadczenie w prawdziwym inwestowaniu na rynkach kapitałowych chcieliśmy, aby aplikacja eInwestor posiadała funkcjonalności podobne do realnych aplikacji domów maklerskich. Wprowadziliśmy przejrzystą tabelę notowań akcji WIG20 i mWIG40 dostępną z 15 minutowym opóźnieniem, wykresy notowań spółek, panel do realizowania transakcji oraz bardzo przyjazny podgląd portfela inwestora.

Zapraszamy do wirtualnego inwestowania zanim wejdziesz w świat prawdziwej giełdy!

eInwestor

apps.facebook.com/eInwestor