English info

Mark Etzkorn: Oscylatory Gratka dla techników

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 12 listopada 2009

Mark Etzkorn Oscylatory Gratka dla techników

etzkorn.JPG

Książka Marka Etzkorna jest jedyną dostępną w Polsce książką z zakresu analizy technicznej, w której nacisk położony jest jedynie na oscylatory. Etzkorn w usystematyzowany i zwięzły sposób opisuje poszczególne wskaźniki, przedstawiając zasady ich konstruowania oraz charakterystyczne cechy. Jednak co ważniejsze, książka opisuje w głównej mierze nie teorię, lecz wykorzystanie przeróżnych oscylatorów w praktyce.

Czytelnik może więc prześledzić historyczną skuteczność danego wskaźnika i na jej podstawie ocenić zasadność stosowania go w konkretnej sytuacji. Autor stara się zwrócić uwagę na to, w jaki sposób powinny być odczytywane sygnały generowane przez poszczególne oscylatory i kiedy owe sygnały mogą być nieprawdziwe lub wymagać potwierdzenia przez inne wskaźniki.

Etzkorn przekazuje wiedzę dotyczącą zarówno bardzo popularnych wskaźników (MACD, RSI), ich modyfikacji, jak i całkowicie nowych oscylatorów, których w analizie technicznej używa się dużo rzadziej. Wszystko to czyni z jego książki zwięzłe kompendium wiedzy na temat oscylatorów, przydatne każdemu, kto chciałby spojrzeć na analizę techniczną z szerszej perspektywy.